Sukcesy młodych zapaśników Znicza Podzamcze Chęcińskie na międzynarodowym turnieju w Bydgoszczy

Pięć miejsc na podium wywalczyli zapaśnicy Znicza Podzamcze Chęcińskie na bardzo silnie obsadzonym XIX Memoriale F. Harczenki w Bydgoszczy. Klub ze Świętokrzyskiego wygrał klasyfikację zespołową

Do Bydgoszczy przyjechało ponad trzystu kadetów i młodzików z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Skandynawii oraz wszystkich państw zza wschodniej granicy. W rywalizacji kadetek do 60 kg srebrny medal wywalczyła Diana Zychowicz. Jej sukces powtórzyła w kategorii do 65 kg Ewelina Maj. W tej samej grupie na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Jędralska, a czwarta była Iwona Buba. Drugi brąz zdobyła w wadze do 70 kg Izabela Gromada, dwa miejsca niżej sklasyfikowano Wiolettę Dewerendę. W zmaganiach chłopców do strefy medalowej przedarł się Marcin Grabalski, który w wadze do 100 kg był trzeci. Te wyniki dały Zniczowi pierwsze miejsce w punktacji klubów. Klub ze Świętokrzyskiego wyprzedził Lukenvalde (Niemcy) i LZS Osielsko. - Jestem bardzo miło zaskoczony postawą moich zawodników. Nie liczyłem na tak wiele. Nie pierwszy raz startujemy w Bydgoszczy, ale np. przed rokiem nie udało nam się zdobyć miejsca na podium. Teraz trochę narozrabialiśmy - cieszył się trener Czesław Zaborski.