V runda Pucharu Polski w okręgu krakowskim

Z rozgrywek odpadła Proszowianka, która przegrała z V-ligową Słomniczanką. Nieoczekiwanie odpadł też Hutnik. Do niespodzianek można zaliczyć przegrane IV-ligowców: Dalinu, Alwerni i Skawinki.

Rezerwy Wisły zagrały w młodzieżowym składzie, ale i tak pokazały czwartoligowemu Orłowi Piaski Wielkie miejsce w szeregu. W 6. min po wrzutce Marcina Borowczyka z lewej strony boiska, Maciej Korta nie utrzymał piłki w rękach, a Marcin Szałęga strzelił do siatki. Wiślacki napastnik zdobył drugiego gola już trzy minuty później - mocnym uderzeniem z woleja trafił w róg bramki Orła. Chwilę wcześniej po strzale Bartosza Iwana z rzutu wolnego piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

W 15. min było 0:3. Grzegorz Kmiecik łatwo uwolnił się spod opieki obrońcy gospodarzy, ale już w polu karnym "ściął" go Tomasz Bańbuła. Karnego wykorzystał Mateusz Kaźmierczak. Zanosiło się na pogrom drużyny z Piasków, bo czwartego - najładniejszego - gola meczu zdobył przed przerwą Jakub Ławecki. Z rogu dośrodkował Kaźmierczak, a pomocnik Wisły piękną "główką" trafił do siatki. Gospodarze mieli kilka okazji na honorową bramkę, ale dobrze bronił Maciej Palczewski.

Bramkarz Wisły skapitulował dwukrotnie dopiero w drugiej połowie. Najpierw trafił Jakub Podgórski, a wynik ustalił strzałem z woleja Józef Mazela. Z powodu kontuzji Szałęgi na ostatni kwadrans do ataku wszedł... bramkarz Michał Wróbel. Wzrostem znacznie przewyższał obrońców Orła, mógł nawet głową pokonać Kortę, ale nie doszedł do piłki. - Strasznie ciężko się biega w ataku - ocenił swój debiut w roli napastnika Wróbel.

STRZELCY BRAMEK

Orzeł: Podgórski (49.), Mazela (56.).

Wisła II: Szałęga (6., 9.), Kaźmierczak (15. karny), Ławecki (28.).

SKŁADY

Orzeł: Korta - Marek, Bańbuła, Cieloch (75. Bieńkowski) - Podgórski, Kossak, Łazarczyk, Bamburowicz, Dudek (17. Wolak) - Łabuś (26. Wiater), Mazela.

Wisła II: Palczewski - Hajduk, Mrowiec, Fechner Ż, Magiera - Kaźmierczak Ż, Iwan (46. Metz), Ławecki Ż, Borowczyk - Kmiecik (46. Karwat), Szałęga (75. Wróbel).

Sędziował Piotr Maurek z Krakowa. Widzów 250.

Słomniczanka: Delski (8.), Rojek (29.).

SKŁAD

Proszowianka: Łaciak - Rosiek, Kopyść, Fudali Ż - Jaskólski Ż, Mach, Piotrowicz, Wtorek, Nazarewicz - Szymanowski, Lizak (58. Czekaj).

Sędziował Robert Jachura z Krakowa. Widzów 300.

Płomień: Boroń (15.), Lorek (29.), Świeca (81.).

Hutnik: Mielec (63.).

SKŁADY

Płomień: W. Skrzypek - Basoń, Grzebinoga, Kusek, Bursa Ż - Lorek, Szumiec, M. Zgoda Ż (75. Molik), Boroń (46. Hajto Ż) - Świeca, Długosz (83. B. Skrzypek).

Hutnik: Jeziorek Ż - Błachacz, Papież, Majkut, Marek - Morawiec, Karpiński, Madej, Kapelak - Mielec, Wiącek.

Pozostałe wyniki: Wawel (V) - Alwernia (IV) 3:1, Wieczysta (V) - Garbarnia (IV) 0:1, Jordan Zakliczyn (A klasa) - Dalin Myślenice (IV) 3:2, Iskra Krzęcin (V) - Skawinka (IV) 3:2. Mecz Puszcza Niepołomice (IV) - Górnik Wieliczka (III) przełożony na wiosnę.