Tenis stołowy. Yang Jin wygrywa wśród juniorek

Sukcesem AZS WSP Częstochowa zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski juniorów. Nasi zawodnicy przywieźli z Włoszczowy aż pięć medali

Dwa najcenniejsze krążki wywalczyła nowa zawodniczka częstochowskiej drużyny Yang Jin. Zdobyła złoto w indywidualnej rywalizacji juniorek oraz w grze mieszanej wraz z Grzegorzem Koziełem. W grze podwójnej 16-letnia Chinka, której partnerką była klubowa koleżanka Anna Pięta, zajęła 5. miejsce. - Yang Jin zagrała bardzo dobrze, ale dopiero pojedynki ligowe potwierdzą, na co naprawdę ją stać - mówi wiceprezes KU AZS WSP Wiesław Pięta. - We Włoszczowej, prawdę mówiąc, nie miała z kim przegrać, bo zawodniczki startujące w turnieju nie należały do czołówki.

Trzy kolejne medale dla AZS WSP wywalczyła młodziczka Aleksandra Pięta. W turnieju indywidualnym i mikście zajęła 3. miejsca, a w grze deblowe, wraz z Natalią Baryś z AZS AE Wrocław była druga.

W gronie kadetów Piotr Szewczyk zajął miejsce w przedziale 13-16, a w grze podwójnej para Szewczyk - Kamil Socha uplasowała się w przedziale 9-19. Pozostali dwaj juniorzy AZS WSP startujący w tych zawodach także zajęli lokaty poza pierwszą dziesiątką. Piotr Skoczylas był w przedziale miejsc 13-16, a Piotr Kiszko - 17-24. W grze deblowej para Kiszko - Skoczylas zajęła 9. pozycję.