Koszykówka: wyniki ligi akademickiej

Fenomenalna skuteczność rzutów za trzy punkty i ostra obrona w czwartej kwarcie przesądziły o wygranej Politechniki Poznańskiej nad studentami z Gdańska.

Gracze Uniwersytetu Gdańskiego podczas rozgrzewki prezentowali się imponująco: po parkiecie biegało trzech koszykarzy o wzroście powyżej 2 m. Po kilkudziesięciu sekundach gry goście prowadzili 6:0, ale skuteczne akcje poznaniaków Piotra Gacka i Pawła Stankiewicza nie pozwoliły rywalom "odskoczyć". Mecz był wyrównany, co potwierdza wynik do przerwy - 39:39. Po zakończeniu trzeciej kwarty gdańszczanie prowadzili 54:52, ale czwarta część gry należała zdecydowanie do koszykarzy Politechniki. Za trzy punkty trafiali Łukasz Szulc i Paweł Kaczor. Szybkie ataki poznaniaków, wyrównanie i wyjście na prowadzenie spowodowały, że gra się zaostrzyła. Jedna z akcji zakończyła się przepychanką, po której dwóch zawodników (po jednym z każdej ekipy) otrzymało przewinienie dyskwalifikujące.

AZS Politechniki-Unima Poznań - AZS Uniwersytetu Gdańskiego 75:63

Kwarty: 17:22, 22:17, 13:15, 23:9

Politechnika: Szulc 18 (2x3), Gacek 16 (2x3), Stankiewicz 15 (2x3), Stróżyk 9 (2x3), Janowicz 7, Kaczor 6 (2x3), Lemański 4, Serówka 0, Pietrowiak 0, Kozłowski 0, Bartczak 0, Janiak 0.

POZOSTAŁE WYNIKI

AZS Politechniki Opolskiej - AZS Politechniki Koszalińskiej 82:89, AZS AWF Biała Podlaska - AZS AŚ Filia Piotrków Trybunalski 72:70, AZS Politechniki Opolskiej - AZS Akademii Rolniczej Lublin 102:106 (dwie dogrywki!), AZS Politechniki Częstochowskiej - AZS Politechniki Koszalińskiej 72:60

Gra także AZS AWFiS Gdańsk.

Kolejne mecze Politechniki-Unima Poznań: 16 listopada w Białej Podlaskiej i 23 listopada w Warszawie.