Gwiazdy lepsze od Lotosu Gdynia

Elżbieta Trześniewska była najlepszą koszykarką meczu gwiazd.

W Rzeszowie odbył się mecz, w którym mistrz Polski - Lotos Gdynia - zmierzył się z drużyną złożoną z najlepszych koszykarek ekstraklasy. Trenerem zespołu gwiazd był szkoleniowiec ŁKS Andrzej Nowakowski, a w składzie znalazły się m.in. Katarzyna Kenig i Daiva Jodeikaite (obie ŁKS) oraz Sylwia Wlaźlak, Elżbieta Trześniewska i Renata Piestrzyńska (wszystkie Polfa Pabianice).

Po pierwszej połowie mistrzynie Polski prowadziły 44:37. Na początku trzeciej kwarty Lotos wygrywał już różnicą 10 punktów i nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki meczu. Przed ostatnią częścią był remis 62:62. Zespół Nowakowskiego dzięki dobrej grze Elżbiety Trześniewskiej uzyskał jednak 8-punktową przewagę (70:62). Końcowe minuty były dramatyczne, ale ekipie Nowakowskiego udało się pokonać mistrzynie Polski. Mecz zakończył się wynikiem 81:80, a najwięcej punktów dla gwiazd zdobyła Elżbieta Trześniewska, która w nagrodę otrzymała najnowszy model telewizora Sharp. Jej koleżanki z zespołu odebrały po 100 euro.