Porażki koszyakrek Och!Ruliński i CCC Aquaparku

SHARP TORELL BASKET LIGA. Koszykarki Och! Ruliński Wrocław zagrały najlepszy mecz do tej pory w ekstraklasie, ale wyrównanej walki z zespołem poznańskim wrocławianki nie nawiązały. CCC Aquapark, osłabiony brakiem Anny Marczewskiej, przegrał w Brzegu z Cukierkami

Och! Ruliński - Stary Browar 70:94

Choć spotkanie koszykarek Och! Rulińskiego ze Starym Browarem można było obejrzeć za darmo, to jednak hala przy ulicy Chełmońskiego nie wypełniła się nawet w połowie. Kibice, którzy przyszli na mecz, obejrzeli jednostronny, nudny, stojący na słabym poziomie pojedynek, którego losy rozstrzygnęły się na korzyść drużyny gości już po pierwszej kwarcie. Na szczęście nie doszło do powtórki blamażu wrocławianek z Polkowic, gdzie podopieczne Anatolija Bujalskiego przegrały różnicą 74-punktów. Wczoraj uległy znacznie niżej, ale głównie za sprawą przeciętnej gry rywalek.

- Skoro dziecko nie może się urodzić po trzech miesiącach ciąży, to w takim samym czasie nie powstanie też zespół - oryginalnie zanalizował sytuację wrocławskiej drużyny trener Och! Ruliński Wrocław Anatolij Bujalski.

Och! Ruliński Wrocław - Stary Browar Poznań 70:94. Kwarty: 16:31, 18:24, 19:22, 17:15.

Stary Browar: Pantelejewa 22, Trafimowa 16 (2), Krupska-Tyszkiewicz 15 (1), Ciecierska 7, Toma 5 oraz Terzić 15, Kaniowska 9 (2), Mrozińska 5, Budniak 0.

Och! Ruliński: Górzyńska 22, Stempniewicz 12 (2), Kącka 11(1), Ryng 11, Garelczyk 11 (1) oraz Szymaszek 2, Chrzczanowicz 2, Kuzmienkowa 0, Sklepowicz 0.

Cukierki - CCC Aquapark 67:62

Podopieczne Wojciecha Spisackiego zagrały bez kontuzjowanej Anny Marczewskiej. Bez polkowickiej skrzydłowej polkowiczanki ustępowały rywalkom w grze na tablicach. Nie mogły także poradzić sobie z obroną strefową koszykarek z Brzegu. Na dwie minuty przed końcem polkowiczanki zmniejszyły dystans do zaledwie jednego punktu (53:54). Końcówka jednak należała do koszykarek z Brzegu, które w 39. minucie prowadziły już 57:53. Przewagi nie oddały już do końca.

Cukierki: Krysiewicz 18, Ćmikiewicz 11, Żytomirska 11, Białogór 4, Lorek 2 oraz Krupowicz 7, Pietraszek 6, Żyłczyńska 6, Niedobecka 2

CCC: Koryzna 16, Kłosińska 15, Jasnowska 11, Pałka 9, Stempniewicz 2 oraz Waligórska 7, Nowacka 2, Urban 0.

Cukierki Brzeg - CCC Aquapark Polkowice 67:62. Kwarty: 20:21, 13:14, 17:16, 17:11.

Pozostałe mecze: Ostrovia Ostrów Wlkp. - Polfa Pabianice 50:85; Sure Shot Wołomin - Wisła Kraków 65:77.