OTK juniorek i juniorów w judo

Olsztyńskie ?kruszyny? rządzą - mówili obserwatorzy ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego juniorek i juniorów. Nie bez powodu, bo w kategorii wagowej +78 kg najlepszymi zawodniczkami były Emilia Rulka i Marta Laszuk

We Wrocławiu odbył się drugi i ostatni w tym roku ogólnopolski turniej klasyfikacyjny (OTK) juniorek i juniorów. Startowali w nim reprezentanci klubów z województwa warmińsko-mazurskiego. Najlepiej walczyły dwie olsztyńskie zawodniczki w kat. +78 kg. Emilia Rulka z Rekordu Olsztyn i Marta Laszuk z Gwardii Olsztyn były bezkonkurencyjne i między sobą rozstrzygnęły o zwycięstwie w najcięższej kategorii. Rywalkami olsztynianek były: Magdalena Żarnowska (Gwardia Bydgoszcz), Agnieszka Kotecka (Olimpia Poznań) i Renata Białdyga (Polonia Rybnik). Każda z zawodniczek stoczyła po cztery walki. Emila Rulka i Marta Laszuk pokonały przed czasem swoje rywalki. W walce o pierwsze miejsce Rulka (to jej pierwszy sezon w kategorii juniorek) wygrała z Laszuk. Dzięki tej dobrej postawie obie olsztynianki znalazły się na czele rankingu juniorek Polskiego Związku Judo w kat. +78 kg, co ma znaczenie przy ustalaniu kadry na przyszłoroczne zawody międzynarodowe i mistrzostwa Europy.

Z wyników olsztynianek zadowolony jest Aleksander Wolski, trener koordynator kadry wojewódzkiej. - Obie zawodniczki były chwalone przez trenerów z innych klubów. Mówiono wręcz, że olsztyńskie "kruszyny" rządzą w najcięższej kategorii - powiedział trener Wolski.

Bardzo dobrze walczyła również Marlena Zaleszczenko z Truso Elbląg, która zajęła drugie miejsce w kat. 57 kg. W kat. 63 kg piąta była Sylwia Deptuła (Truso). Trener Aleksander Wolski narzekał natomiast na słabsze wyniki uzyskane przez juniorów. W kat. 100 kg piątą pozycję zajął Michał Sakowski (Tomita Elbląg), a w kat. 90 kg na piątym miejscu zawody ukończył Łukasz Chojecki (Truso Elbląg).