Pomorzanin/Nesta bez porażki w Wielkopolsce

Zwycięstwo i ważny remis przywieźli z dwóch meczów w Wielkopolsce laskarze Pomorzanina/Nesty. Bohaterem obu spotkań w toruńskiej ekipie był Michał Makowski

Syn trenera, Andrzeja, uzyskał trzy z czterech bramek dla Pomorzanina/Nesty podczas wyjazdowej sesji w Wielkopolsce. Najpierw dwukrotnie pokonał golkipera Lecha Poznań, wtym dzieiweć minut przed koćńęme z rzutu karnego na wagę zwycięstwa.

Drugi, niedzielny mecz jego drużyna rozgrywała z teoretycznie trudniejszym rywalem, Startem Gniezno. Mimo tego w niedzielę byli bliscy rewanżu za porażkę z meczu u siebie. Dwa razy obejmowali prowadzenie, ale gospodarze zdołali za każdym razem wyrównać.- Gdyby ktoś powiedział przed meczami, że wygramy i zremisujemy, to wziąłbym takie wyniki w ciemno. A tak, to trochę żal pozostał, skoro była duża szansa na komplet punktów. Tym bardziej, że ostatnią bramkę ze Startem stracililiśmy na dziewięć minut przed końcem spotkania - przyznał szkoleniowiec torunian.

Wyniki I ligi

LECH POZNAŃ - POMORZANIN/NESTA TORUŃ 1:2 (0:1)

Bramki: Markowicz (44.) - Makowski (15., 61. rzut karny)

START GNIEZNO - POMORZANIN/NESTA TORUŃ 2:2 (1:1)

Bramki: Skibiński (15.), Grotowski (61.) - Rassak (17.), Makowski (59.)

Pomorzanin/Nesta: Zdrojewski - Kluczewski, Balcerowicz (tylko w sobotę), Rassak, Skibicki, Kuna, Sellner, Mar. Makowski, Żywiczka, Kunklewski, Dzięgielewski, Szrejter oraz Kołakowski, Rassak, Sokołowski, Szyplik, Gołębiewski

Pozostałe wyniki: Warta Poznań - Pocztowiec Poznań 3:11, Grunwald Poznań - MKS Siemianowice 5:0, AZS AWF Poznań - Polonia Środa 2:5, Start Gniezno - LKS Gąsawa 3:1, Grunwald - Polonia 9:0, AZS AWF - MKS 1:1, Lech - Gąsawa 2:5