W meczu rugbistów: Polska - Ukraina 13:24

Po porażce w Łodzi z Ukrainą Polacy nie mają już szans dołączyć do najlepszych drużyn występujących w Pucharze FIRA.

Grają w nim wszystkie europejskie zespoły oprócz sześciu najsilniejszych - Anglii, Walii, Irlandii, Szkocji, Francji i Włoch - które walczą co roku w Pucharze Sześciu Narodów (ekstraklasie). Polska występuje w grupie A drugiej dywizji (odpowiednik trzeciej ligi), w pierwszej (druga liga) jest sześć zespołów - Gruzja, Rumunia (finaliści Pucharu Świata), Hiszpania, Portugalia, Czechy i Rosja. Nasza reprezentacja nie ma już szans na awans do wyższej klasy. Przekreśliła je sobotnia porażka z Ukrainą.

Rywale naszego zespołu mieli na koncie tylko jedną porażkę. I do przerwy zanosiło się na niespodziankę, bo Polacy prowadzili 10:7. Korzystny wynik zawdzięczają jednak przeciwnikom, którzy nie wykorzystali dwóch rzutów karnych z całkiem niezłych pozycji. Gospodarze przebudzili się dopiero po kwadransie, kiedy przeprowadzili trzy groźne akcje. Niestety, tylko dwie z nich zakończyły się przyłożeniem, poza tym polski kopacz Bogdan Wróbel nie miał najlepszego dnia i nie wykorzystał dwóch podwyższeń. W drugiej połowie, a szczególnie w jej końcówce, przewaga sąsiadów zza wschodniej granicy nie podlegała już dyskusji. Wiosną, już na zakończenie sezonu 2003/04, Polacy zagrają dwa wyjazdowe spotkania - z Holandią (25 kwietnia) i Niemcami (16 maja).

Polska - Ukraina 13:24 (10:7)

Punkty dla Polski: Pisarek 10, Wróbel 3.

Polska: Wróbel - Pisarek, Hotowski, Malochwy, Piwinicki - Szablewski - Komisarczuk - Ruszkiewicz, Wojaczek, Wilczuk, Nowak, Prach, Dąbrowski, K. Serafin, Tubielewicz oraz Królikowski, Bartoszewicz, Jasiński, Jamróż, Szostek, Pietrzyk, Maciejewski.