Włókniarz Kietrz - Zagłębie Sosnowiec 4:1

Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Włókniarza Kietrz. W sobotę po emocjonującym meczu pokonali głównego kandydata do awansu do drugiej ligi: Zagłębie Sosnowiec

Kietrzanie od kilku spotkań zgłaszają aspiracje do włączenia się do walki w ścisłej czołówce III ligi. Potwierdzeniem tych aspiracji miał być właśnie pojedynek z sosnowiczanami. Gospodarze rozpoczęli ostrożnie i lepsze sytuacje do strzelenia bramki w początkowym okresie mieli przyjezdni. Strzały Tomasza Stolpy, Dawida Skrzypka i Tomasza Łuczywka były jednak albo niecelne, albo radzili sobie z nimi obrońcy i bramkarz Włókniarza.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki włókniarze mieli w 35. minucie, kiedy to po strzale Tomasza Makarskiego i rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny. Kilka minut później Jacek Broniewicz strzelał natomiast obok słupka. Gospodarze zdobyli jednak bramkę w pierwszej części gry po strzale najlepszego snajpera wśród obrońców: Tomasza Sosny.

Na początku drugiej połowy trener gości Krzysztof Tochel dokonał dwóch zmian i Zagłębie zaczęło grać nieco żywiej. Kilka oddanych strzałów na bramkę Adama Hołdy nie przyniosło jednak efektu.

W 59. minucie mogło być 2:0, ale Arkadiusz Kłoda strzelił z 16 metrów w słupek bramki Zagłębia. Zamiast dwubramkowego prowadzenia za chwilę był remis po kontrataku wykończonym bezbłędnie przez Stolpę. Dobił on strzał Marcina Lachowskiego, który przed siebie odbił Adam Hołda.

Potem przez kilkanaście minut trwała wymiana ciosów. W jej trakcie dwukrotnie błąd popełnili goście. Bartłomiej Bogacz tracił piłkę, co wykorzystywali gospodarze. W ciągu dwóch minut dwukrotnie celnie na bramkę Zagłębia strzelał Artur Rozmus i mecz został praktycznie rozstrzygnięty. Tuż przed końcem wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Rafał Drożdż podwyższył wynik.

Włókniarz Kietrz - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Sosna (43.), 1:1 Stolpa (61.), 2:1 Rozmus (71.), 3:1 Rozmus (72.), 4:1 Drożdż (88.)

Żółte kartki: Rozmus, Makarski (Włókniarz) oraz Łuczywek, Stemplewski (Zagłębie)

Włókniarz: Hołda - Piwowar, Broniewicz, Sosna, Bachor, Kłoda (87. Drożdż), Trzeciak, Jasiński, Szary, Makarski (68. Kowalczyk), Rozmus (84. Wojdyła).

Zagłębie: Kurdziel - Stemplewski (46. Bogacz), Drzymont, Treściński, Skrzypek (79. Wurzel), Antczak (46. Rak), Chwalibogowski, Lachowski, Łuczywek, Stolpa (70. Koźmiński), Ujek.