KOSZYKÓWKA KOBIET. O wejście do I ligi. Porażki MLKS-u Rzeszów i Stali Stalowa Wola

KOSZYKÓWKA KOBIET. O wejście do I ligi. Drugą porażkę pod rząd poniosły koszykarki rzeszowskiego MLKS-u. Bez zwycięstwa pozostaje drużyna Stali Stalowa Wola, która tym razem przegrała w Tarnowie.
Na przegraną rzeszowianek złożyły się głównie niecelne rzuty z obwodu i spod kosza. Skuteczność była największym mankamentem koszykarek trenera Krzysztofa Herbacińskiego. Zawiodły szczególnie zawodniczki pierwszej "piątki", które nie potrafiły stawić czoła rywalkom.

MOSiR MYSŁOWICE 71

MLKS RZESZÓW 58

Kwarty: 22:8, 13:19, 22:8, 14:23.

* MOSiR: Magdalena Juras 25, Świtała 17, Błachut 9, Balsam 7, Monika Juras 4, oraz Sychowicz 6, Nawrotek 3, Głowacz 0.

* MLKS: Guzara 17, Węklar 13, Cudo 9, Fischer 4, Lachcik 2 oraz Buszta 13, Ludwiniak 0, Wajda 0.

Widzów: 70.

Stalowowolanki długo dotrzymywały kroku bardziej doświadczonemu i wysokiemu zespołowi z Tarnowa, ale po przerwie nie znalazły już recepty na rywalki. Wyrównana walka trwała do 18 minuty (33:33). Od tego momentu tarnowianki zaczęły wyraźnie przeważać na parkiecie i odniosły zasłużone zwycięstwo.

PAŁAC MŁODZIEŻY TARNÓW 90

STAL STALOWA WOLA 68

Kwarty: 19:16, 25:21, 24:16, 22:19.

* Pałac: Kułaga 22, Kawa 20, Siwadłowska 13, Książek 12, Romanowicz 9 oraz Żaba 10, Kądziołka 2, Pałuska 2.

* Stal: Miazga 18, Parus 15, Wojcieszyn 11, Łopion 4, Tokarska 4 oraz Czopor 14, Wydra 2, Niemiec 0, Kulczyk 0, Rutkowska 0.

Widzów: 250.

W pozsotałych meczach 3. kolejki: Żak Nowy Sącz - GTK Gorlice 46:63, CKIS Skawina - Korona Kraków 48:67, Górnik Wieliczka - MOSM Bytom 71:67.