Puchar Anglii. Arsenal pokonał Brighton i gra dalej

Nie było kolejnej sensacji w 1/16 Pucharu Anglii. Arsenal pokonał, choć nie bez problemu, Brighton i zagra w kolejnej rundzie.

Po tym jak z Pucharem Anglii pożegnały się Chelsea, Manchester City i Tottenham, a Manchester United będzie musiał grać dodatkowy mecz z Cambridge, fani Arsenalu musieli mieć się na baczności przed meczem z Brighton.

"Kanonierzy" mimo wszystko poradzili sobie z grającym klasę rozgrywkową niżej rywalem, ale nie obyło się bez problemów.

Z początku zapowiadało się bezproblemowe zwycięstwo gości. Po 24 minutach Arsenal prowadził 2:0 dzięki trafieniom Walcotta i Ozila. Na początku drugiej połowy kontaktową bramkę strzelił jednak O'Grady. Dziewięć minut później kolejnym trafieniem dla obrońców Pucharu Anglii odpowiedział jednak Rosicky.

Arsenal kontrolował mecz, ale na kwadrans przed końcem do siatki trafił Baldock, który z łatwością pokonał wracającego do składu Wojciecha Szczęsnego. Na wyrównanie zabrakło już jednak czasu i to podopieczni Arsene Wengera mogą już czekać na swojego rywala w 1/8 finału.

Co ciekawe fani Arsenalu w specjalny sposób nawiązali do ostatnich wydarzeń związanych z Wojciechem Szczęsnym. Fani "Kanonierów" śpiewali dziś na trybunach stadionu Brighton "Wojciech Szczęsny pali kiedy chce"

Losowanie kolejnej rundy w poniedziałek wieczorem.