Pogoń Szczecin - Cracovia Kraków 3:0

II LIGA PIŁKI NOŻNEJ. W meczu na szczycie 13. kolejki spotkań Pogoń Szczecin pokonała Cracovię 3:0 i wróciła na pozycje lidera w tabeli

Cracovia zagrała bez pauzującego za żółte kartki stopera Kazimierza Węgrzyna i kontuzjowanego Pawła Nowaka. W Pogoni nie wystąpili: kontuzjowany Radosław Biliński, pauzujący za kartki Adrian Napierała i zdyskwalifikowany przez PZPN Grzegorz Matlaka. Choć liczebnie straty "Pasów" są mniejsze, to jakościowo okazały się o wiele większe - goście byli wyraźnie słabsi niż w poprzednich meczach.

Portowcy mogli objąć prowadzenie w 2. min: obrońcy Cracovii źle wybili piłkę, dostał ją Krzysztof Michalski, ale z 16 m strzelił obok słupka.

Najlepszą okazję krakowianie mieli w 7. min - po błędzie stopera Pogoni Julcimara sam na sam z Bogusławem Wyparło znalazł się Piotr Giza, ale strzelił nad bramką.

W 51. min szansę mieli szczecinianie. Akcję przeprowadził Paweł Drumlak, a wbiegając z piłką w pole karne, został pchnięty przez jednego z obrońców Cracovii. Sędzia Grzegorz Gilewski zastosował przywilej korzyści. Piłka trafiła do Artura Andruszczaka, a ten niecelnie strzelił z pięciu metrów. Tymczasem kibice Pogoni głośno domagali się karnego. Sześć minut później po strzale Olgierda Moskalewicz obrońca krakowian Marek Baster wybił piłkę z linii bramkowej.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w ostatnich 25 minutach.

W 65. min po podaniu Pawła Drumlaka, którego kilka minut wcześniej brutalnie faulował Tomasz Wacek - za co obejrzał czerwoną kartkę - sam na sam z bramkarzem Cracovii zostaje Olgierd Moskalewicz. Olszewski w polu karnym podcina zawodnika Pogoni. Sędzia dyktuje rzut karny, a na bramkę zamienia go Artur Bugaj.

- Karny był ewidentny. Potwierdzili to nawet rezerwowi zawodnicy Cracovii, którzy stali za bramką - mówił po meczu kierownik drużyny "Pasów" Maciej Madeja. - Co do czerwonej kartki, mam wątpliwości - dodał.

Kilka minut później po strzale głową Tomasza Parzy po raz drugi Olszewski musiał wyjmować piłkę z siatki. Na pięć minut przed końcem Paweł Drumlak dokończył dzieła, strzelając trzecią bramkę z podania Tomasza Kułkiewicza.