Sparta Kielce - AZS Biała Podlaska 1:3 (1:0) w II lidze kobiet

Przez godzinę drugoligowa drużyna Sparty Kielce prowadziła w pierwszym w Kielcach ligowym meczu piłki nożnej kobiet. Ostatecznie jednak kielczanki przegrały mecz czwartej kolejki II ligi 1:3 (1:0) z AZS Biała Podlaska.
- Do 60. minuty dziewczyny radziły sobie bardzo dobrze. W końcówce zabrakło im zgrania i sił. Ciężko zbudować zespół w cztery miesiące. Udał się występ w bramce Justynie Ziółkowskiej, która na co dzień jest... środkowym pomocnikiem - opowiadał prowadzący Spartę Janusz Florczyk.

Honorowego gola dla gospodyń zdobyła w 25. minucie po indywidualnej akcji ładnym strzałem z 20 metrów Małgorzata Włosek. Grająca na lewej pomocy zawodniczka uczciła tym swoje 19. urodziny.

Sparta z trzema porażkami zajmuje ostatnie, siódme miejsce w tabeli grupy czwartej II ligi. W sobotę o godz. 13.30 zespół Janusza Florczyka podejmuje na stadionie przy ul. Ściegiennego Górnika Łęczna.

Sparta: Ziółkowska - Gładyś, Sołtys, Woźniak, Świerczyńska - Włosek, Sawicka, Pawlik, Jędras - Wójcik Ż, Zielonka oraz Kondrak