SPORT W SKRÓCIE

MEDALE BIEGACZY STS. Dwa złote i brązowy medal wywalczyli biegacze STS Skarżysko w ogólnopolskich igrzyskach LZS w biegach przełajowych. Agnieszka Morawska wygrała bieg juniorek na 2 km, a Robert Pawlak był pierwszy wśród seniorów na 6 km. Na 1,5 km młodziczek trzecią lokatę wywalczyła Dominika Umańska.

PIERWSZA W MIELCU I CZĘSTOCHOWIE. Wioletta Frankiewicz-Janowska zdecydowanie wygrała w sobotę bieg uliczny Złota Mila Częstochowy. Dzień wcześniej reprezentantka STS Skarżysko zwyciężyła w biegu na 3 km o puchar prezydenta Mielca.

PRZEŁAJE "BUDOWLANEK". 150 zawodników z 12 szkół z całej Polski wzięło udział w rozegranych na trasach wokół stadionu Leśnego mistrzostwach Polski szkół budowlanych w sztafetowych biegach przełajowych i biegach na orientację. W pierwszej konkurencji wygrała sztafeta ZSB z Nowego Sącza, przed drużyną z Mielca i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych z Kielc (opiekun Henryk Sękowski). Czwartą lokatę wywalczyła ekipa kieleckiego ZSZ nr 1 (opiekun Krzysztof Jóźwik). Gospodarze zawodów z ZSZ nr 1 nie mieli sobie równych w biegach na orientację. Zespół w składzie: Paweł Kopeć, Mateusz Prędotka i Maciej Ściana (opiekun Waldemar Polberg) zdobył złoty medal.

DOBRY WYSTĘP MARATOŃCZYKÓW. Daniel Wosik z Ostrowii uplasował się na 23. miejscu w 4. Maratonie Poznańskim z czasem 2:43.02. Jako student Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu sklasyfikowany został na drugiej pozycji w akademickich mistrzostwach Polski w maratonie. W poznańskiej imprezie, w której rywalizowało ponad 2000 osób, dobrze wypadli też świętokrzyscy biegacze amatorzy. W pierwszej setce uplasowali się: Lesław Zych z Samborca (2:56.27), Hieronim Ścięgaj z Kielc (2:56.57) i Jacek Łabudzki z Sandomierza (2:57.06).

SZESNASTKA W FINAŁACH. Aż trzynastu młodych szachistów ze Świętokrzyskiego wywalczyło awans do finału mistrzostw Polski juniorów w szachach. W turnieju półfinałowym w Brodach Iłżeckich najlepiej radzili sobie zawodnicy Żaka MDK Kielce, których aż pięciu awansowało do finału, Hetmana Ostrowiec czterech, Farta Kielce dwóch, a po jednym z KIKS Kielce oraz ULKS Łączna. W MP, które 9 i 10 listopada odbędą się w Kołobrzegu, wystąpi szesnastu zawodników z regionu, bo wcześniej prawo startu w tych zawodach zapewnili sobie reprezentanci Polski, kielczanie: Joanna Giemza, Wojciech Moranda i Zbigniew Drogosz.

SENIORZY W NOWEJ RUDZIE... Agata Kocela zajęła 29. miejsce, a Dominik Cieszkowski (oboje Rafaello Kazimierza Wielka) 33. na I Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym seniorów w tenisie stołowym w Nowej Rudzie. Najlepsi okazali się Daria Łuczakowska (AZS AE Wrocław) i Marcin Kusiński (Odra Głoska Księgienice).

... KADECI W DRZONKOWIE. Czwórka tenisistów stołowych ze Świętokrzyskiego wystąpiła w I OTK kadetów, który odbył się w Drzonkowie. Najdalej dotarł Michał Biernat, który zajął 22. miejsce. Trzy pozycje niżej był jego kolega klubowy z Top Spin Kielce Norbert Strząbała. Marcin Korfel był 28., a Maciej Podsiadło (obaj Rafaello Kazimierza Wielka) 33. Zawody wygrał Patryk Chojnowski z Kastora Łask.

WYRÓŻNIENIA TKKF. Jutro o godz. 11 odbędzie się podsumowanie IX edycji Ogólnopolskiego Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Wręczenie wyróżnień dla przedstawicieli najlepszych ośrodków ze Świętokrzyskiego odbędzie się w sali konferencyjnej Instytutu Kształcenia Medycznego Akademii Świętokrzyskiej przy alei IX Wieków 19.

KONKURS RADIA KIELCE. Trzecioligowi piłkarze Heko Czermno zostali drużyną weekendu w cotygodniowym plebiscycie dziennikarzy Radia Kielce, Słowa Ludu i Gazety Wyborczej. beniaminek z czermna od pięciu spotkań nie poniósł porażki, a po zwycięstwie 2:0 w proszowicach awansował na szóste miejsce w tabeli. Sportowcem weekendu został kierowca Automobilklubu Kieleckiego Michał Gil, który na rozegranej na torze "Kielce" w Miedzianej Górze ostatniej rundzie Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Polski wywalczył tytuł mistrza kraju w formule Super Sport. Same wyścigi zostały natomiast uznane za imprezę weekendu.