Po meczu Tłoki Gorzyce - RKS Radomsko

PIŁKA NOŻNA. II LIGA. Piłkarze Tłoków już od czterech spotkań nie mogą wygrać w II lidze. W sobotę znowu zremisowali. Tym razem z zespołem z Radomska.

Przypomnijmy, 7 września po pasjonującym meczu podopieczni Marka Motyki pokonali 3:2 spadkowicza z ekstraklasy, Garbarnię Szczakowiankę Jaworzno. Od tego momentu gorzyczanie nie mogą wygrać. W kolejnych czterech spotkaniach Tłoki poniosły jedną porażkę oraz trzykrotnie remisowały. W dwóch ostatnich pojedynkach z Ruchem w Chorzowie i z Radomskiem w Gorzycach gorzyczanie remisowali mimo początkowego prowadzenia. - Już kolejny raz tak się dzieje, że w pierwszej połowie gramy dobrze i strzelamy bramkę. Dramat następuje po przerwie, gdy szwankująca skuteczność napastników oraz brak konsekwencji w grze obronnej powodują, że nie potrafimy dowieźć korzystnego wyniku do końca meczu - uważa trener Tłoków Marek Motyka.

W spotkaniu z RKS Tłoki wygrywały przez ponad godzinę, by stracić bramkę z rzutu karnego na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem. - Mam duży żal do Tomka Szmuca, który jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w zespole, a w tej akcji zachował się jak trampkarz - mówi Motyka.

Gorzyczanie nie będą mieli zbyt dużo czasu na rozpamiętywanie trzeciego z rzędu remisu, gdyż już w czwartek wyjeżdżają do Gdyni, gdzie w piątek zagrają z Arką. - Nie wiadomo czy w tym meczu zagra Szmuc, któremu odnowiła się kontuzja kolana. Na szczęście do składu wróci już Krystian Lebioda - kończy szkoleniowiec Tłoków.