Sport.pl

Siatkarze Skry Bełchatów kandydatem do medali

Jednym z faworytów rozpoczynającego się sezonu jest Skra Bełchatów. Tym razem drużyna z województwa łódzkiego nie powinna zawieść kibiców, bo wreszcie jej działacze zrobili transfery na miarę oczekiwań kibiców
Jeśli bełchatowianie zajmą miejsce poza podium, będzie to wielką sensacją. Przed sezonem pozyskali bowiem dwóch reprezentantów Polski - Michała Bąkiewicza i Krzysztofa Ignaczaka, Andrzeja Stelmacha, który jeszcze niedawno był pierwszym rozgrywającym kadry oraz dwóch mistrzów świata juniorów - Michała Ruciaka i Dariusza Szulika. Jakby tego było mało, w kadrze Skry jest także trzeci mistrz świata - Bartłomiej Neroj oraz sprowadzony z Łotwy atakujący Tomas Kalnins.

Wystarczy wspomnieć, że trenerem bełchatowian został Ireneusz Mazur i od razu widać, że to zespół skazany na sukces. Tym bardziej że coraz słabsze są ekipy, które w poprzednich latach rządziły i dzieliły w PLS - Mostostal Kędzierzyn i AZS Pamapol Częstochowa. Największym rywalem Skry w walce o mistrzostwo Polski będą Energia Polska Sosnowiec, która pozyskała m.in. Łukasza Żygadłę i Sławomira Kudłaczewskiego, i AZS PZU Olsztyn wzmocniony Pawłem Papke i Pawłem Zagumnym.

Już w pierwszej kolejce podopieczni Ireneusza Mazura zmierzą się z olsztynianami. Według fachowców zespoły te spotkają się w tegorocznym finale play off. Rywalizacja tych zespołów ma szczególny wymiar, ponieważ trenerem AZS PZU jest Grzegorz Ryś, prywatnie szwagier Mazura, a zawodowo opiekun Neroja, Ruciaka i Szulika w reprezentacji Polski. W przedsezonowych turniejach obie drużyny grały ze sobą dwukrotnie. Rywalizacja między nimi jest remisowa, trudno więc wskazać faworyta dzisiejszej konfrontacji.

Skra Bełchatów

1. Adam Nowik 28 206 środkowy

3. Paweł Maciejewicz 23 198 przyjmujący

4. Radosław Wnuk 25 207 środkowy

5. Andrzej Stelmach 31 200 rozgrywający

6. Marcin Kocik 30 196 przyjmujący

7. Krzysztof Ignaczak 25 187 libero

8. Tomasz.Skalski 30 191 atakujący

9. Dariusz.Szulik 20 204 środkowy

10. Robert Milczarek 20 188 przyjmujący

11. Michał Ruciak 20 189 przyjmujący

13. Tomas Kalnins 26 202 atakujący

15. Bartłomiej Neroj 19 198 rozgrywający

18. Michał Bąkiewicz 22 196 przyjmującyTrener: Ireneusz Mazur

Przyszli: Andrzej Stelmach (AZS Pamapol Częstochowa), Krzysztof Ignaczak (AZS Pamapol), Dariusz.Szulik (Morze Szczecin), Robert Milczarek (rezerwy), Michał Ruciak (Morze), Tomas Kalnins (Łotwa), Michał Bąkiewicz (AZS Pamapol).

Odeszli: Łukasz Żygadło (Energia Sosnowiec), Sławomir Kudłaczewski (Energia Sosnowiec), Leszek Czerlonek (chce zakończyć karierę), Siergiej Beliański (powrót do Rosji), Robert Prygiel (Gazprom Surgut, Rosja), Maciej Bartodziejski (SPS Zduńska Wola), Piotr Szulc (AZS Politechnika Warszawa), Jakub Bednaruk (BBTS Bielsko-Biała).

Na którym miejscu skończą nowy sezon siatkarze Skry?