LE. Porażka drużyny Krychowiaka, Glik na ławce [PODSUMOWANIE]

Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie przegrała z Feyenoordem 0:2. Hiszpanie, obrońcy trofeum, stracili pierwsze miejsce w grupie G i o awans do 1/16 finału zagrają w ostatniej kolejce z Rijeką.

Zespół z Andaluzji w ostatnich meczach nie zachwyca formą. Sevilla po ligowym remisie z Levante (1:1) i wysokiej porażce z Barceloną (1:5) w czwartek zaliczyła kolejne słabe spotkanie i przegrała z Feyenoordem 0:2. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w drugiej odsłonie Holendrzy byli znacznie lepsi od Hiszpanów. Feyenoord objął prowadzenie w 65. minucie spotkania po golu Toornstra, a chwilę przed końcem spotkania wynik meczu ustalił El Ahmadi.

Całe spotkanie w barwach Sevilli rozegrał Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski w końcówce spotkania zarobił żółtą kartkę. Feyenoord dzięki zwycięstwu zajmuje pierwsze miejsce w grupie G z dorobkiem 9 punktów. Sevilla jest druga - 8, HNK Rijeka trzecia - 7, a Standard Liege czwarty - 4. Zespół Sevilli w ostatniej kolejce zagra o awans do 1/16 finału z Rijeką.

W grupie B nie doszło do polskiego spotkania. Torino mierzyło się z Club Brugge, ale Kamil Glik, kapitan turyńczyków, przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a Waldemar Sobota był poza kadrą Belgów. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Belgijski klub zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów, drudzy są Włosi, którzy mają punkt mniej, ale żadna z tych drużyn nie może być jeszcze pewna gry w 1/16 finału, ponieważ trzeci zespół - HJK Helsinki - ma sześć punktów i także walczy o awans. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce spotkań. Torino zagra na wyjeździe z FC Kopenhaga, a Club Brugge z HJK.

Mateusz Klich nie znalazł się w składzie meczowym Wolfsburga na mecz z Evertonem. Niemiecka drużyna przegrała 0:2.

Polski bramkarz - Łukasz Załuska (Celtic) - oglądał mecz swojej drużyn z ławki rezerwowych. Piłkarze z Glasgow przegrali z Red Bull Salzburg 1:3. Oba zespoły wiosną zagrają w Lidze Europejskiej. Z kolei Paweł Kieszek stanął między słupkami Estoril w meczu z PSV. Polak wpuścił dwie bramki, ale mecz po pierwszej połowie został przerwany - przy wyniku 3:2 dla zespołu z Portugalii - z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. Boisko w Estoril zostało zalane i nie dało się kontynuować meczu. Liderem grupy E jest Dynamo Moskwa, które już po czterech kolejkach było pewne awansu do 1/16 z pierwszego miejsca.

Napastnik Dynama Kijów Łukasz Teodorczyk tym razem nie pojawił się na boisku. Jego zespół wygrał z Rio Ave 2:0. Dynamo jest liderem grupy J z dwunastoma punktami na koncie i ma zapewniony awans do 1/16 Ligi Europy. Drugi jest Aalborg (9 punktów), który wygrał ze Steauą Bukareszt 1:0. Rumuński klub jest trzeci i musi wygrać następne spotkanie z Dynamem oraz liczyć na potknięcie Aalborga z Rio Ave, jeśli marzy o awansie do kolejnej fazy rozgrywek. Łukasz Szukała, który ostatnio został wybrany przez rumuński magazyn sportowy "Fanatik" na najlepszego obrońcę ligi rumuńskiej, nie zagrał w tym meczu, ponieważ musiał pauzować za żółte kartki.

Kontuzja Artura Jędrzejczyka

Artur Jędrzejczyk doznał kontuzji w 5. kolejce Ligi Europy. Jędrzejczyk w 45. minucie spotkania padł na murawę po starciu z napastnikiem OSC Lille Nolanem Roux. Po chwili na boisko wbiegła pomoc medyczna i Jędrzejczyk został zniesiony na noszach. Menedżer piłkarza Mariusz Piekarski poinformował na Twitterze, że Polak doznał urazu prawego stawu kolanowego. Jeśli potwierdzi się czarny scenariusz, to Polaka może czekać nawet półroczna przerwa w grze. CZYTAJ WIĘCEJ >>