Koszykówka - turniej juniorów

Młodzi koszykarze Trójeczki Olsztyn wygrali w Wołominie II Międzynarodowy Turniej Koszykówki Juniorów o Puchar Prezesa Naftgazu

W zawodach wzięło udział osiem drużyn, które podzielono na dwie grupy. W grupie A grały: Elita Wołomin, MKS MOS Konin, AZS Lublin i Łomżyczka Łomża. W grupie B rywalami olsztyńskiej Trójeczki były zespoły: Novum Bydgoszcz, MKS Piotrówka Radom i BK Dolny Kubin (mistrz Słowacji rocznika 1987).

Awans do półfinału zawodów nie przyszedł olsztynianom łatwo. W pierwszym meczu Trójeczka przegrała niespodziewanie z Piotrówką Radom różnicą jednego punktu (81:82). W drugim meczu olsztynianie ulegli silnemu zespołowi Novum Bydgoszcz 70:82. Gra Trójeczki w półfinale nie byłaby możliwa, gdyby nie zwycięstwo zespołu BK Dolny Kubin nad Piotrówką Radom 70:68. Jednak do awansu olsztynianie potrzebowali jeszcze zwycięstwa nad Słowakami. Musieli również liczyć na to, że Novum pokona Piotrówkę.

Ten drugi warunek bydgoszczanie wypełnili bez problemów, pokonując zespół z Radomia 94:69. Trójeczka musiała zaś pokonać BK Dolny Kubin różnicą co najmniej dwóch punktów. Spotkanie olsztyniaków ze Słowakami było bardzo emocjonujące. Na 30 sek. przed końcem meczu pewni gry w półfinałach mogli być słowaccy koszykarze. Jednakże celny rzut kapitana olsztyńskiej drużyny - Marcina Kowalewskiego, dał Trójeczce trzy punkty i zwycięstwo 66:63.

Z grupy B w półfinałach zagrały zatem Novum Bydgoszcz i Trójeczka, zaś z grupy A Elita Wołomin i AZS Lublin. Olsztynianie zmierzyli się z Elitą Wołomin i wygrali 84:71, natomiast Novum pokonało AZS Lublin 98:67. W meczu o trzecie miejsce lublinianie wygrali z Elitą aż 114:65.

Finał był rewanżem za mecz Novum i Trójeczki w rozgrywkach grupowych. Po pierwszej kwarcie wynik meczu był remisowy (20:20), ale do przerwy nieznaczną przewagę uzyskali bydgoszczanie (38:35). Za to w kwarcie trzeciej dominowali olsztynianie. Trójeczka wygrała tę kwartę 30:14 i objęła powadzenie w meczu 65:52. Cztery celne rzuty za 3 pkt oddał w tej części gry Mateusz Worobel. W ostatniej kwarcie olsztyńscy koszykarze powiększyli przewagę do 16 pkt, wygrali 86:70 i zdobyli Puchar Prezesa Naftgazu.

Finaliści wołomińskiego turnieju, czyli Novum i Trójeczka, grać będą od piątku do niedzieli w Olsztynie w zawodach o Puchar Dyrektora OSiR-u. W imprezie tej wystartują również juniorzy Katarzynki Toruń, Truso Elbląg i Łomżyczki Łomża. Mecze będą rozgrywane w sali OSiR-u przy ul Głowackiego 27.

Skład Trójeczki Olsztyn: Marcin Kowalewski, Krzysztof Kawałek, Mateusz Worobel, Paweł Rozmianiec, Artur Bednarczyk, Adrian Lange, Jarosław Andrusiewicz, Jacek Lipka, Maciej Olszewski, Damian Bakun, Marek Osiakowski i Krzysztof Mielnik.