PIŁKA RĘCZNA .Ekstraklasa kobiet

Zagłębie po dramatycznym meczu przegrało z Monteksem w Lublinie. Vitaral pewnie pokonał na wyjeździe Gościbię

Gościbia Sułkowice - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 17:27 (7:16)

Nadspodziewanie łatwa wygrana Jelfy. Jeleniogórzanki dominowały od pierwszych minut i systematycznie powiększały swoją przewagę. Wynikało to z bardzo dobrej postawy w obronie Vitaralu. Zespół Romana Jezierskiego grał twardo w defensywie i zawodniczki Gościbii miały duże problemy z wypracowaniem sobie czystej pozycji rzutowej. - Nie daliśmy Gościbii pograć. Praktycznie już po pierwszej połowie byłem pewny zwycięstwa - komentował po spotkaniu trener Roman Jezierski. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił i nadal na boisku dominowała Jelfa. Szkoleniowiec Vitaralu w drugiej połowie dał pograć zawodniczkom rezerwowym. Gdyby jeleniogórzanki do końca grały w podstawowym składzie, zwycięstwo mogłoby być jeszcze wyższe.

Vitaral Jelfa: Radlińska, Surma - Pociecha 3, Oreszczuk 0, Dyba 2, Jędrzejczak 1, Stefanowska 1, Buchcic 0, Saczuk 2, Szafulska 3, Jeż 0, Duran 0, Młot 8, Wypych 7.

Montex Lublin - Mercus Zagłębie Lubin 21:20 (12:13)

Na kwadrans przed końcem spotkania Zagłębie prowadziło 20:15. I aż trudno uwierzyć, ale przez 15 minut lubinianki nie zdobyły nawet jednej bramki. Wiele chaosu do gry wprowadzali sędziowie swoimi dziwnymi decyzjami, ale nie można powiedzieć, aby wypaczyli końcowy wynik. Montex w ostatnich minutach zaczął grać agresywniej w obronie i systematycznie zmniejszać straty. Zawodniczki Zagłębia natomiast albo fatalnie pudłowały, albo świetnie broniła ich rzuty Chemicz. Do remisu gospodynie doprowadziły na minutę przed końcowym gwizdkiem. Zagłębie miało jeszcze szanse, ale ponownie nieskutecznie rozegrało akcję. Na sześć sekund przed końcem Majerek przeprowadziła indywidualną akcje i zdobyła zwycięskiego gola. - Za wcześnie uwierzyłyśmy, że mamy już mecz wygrany. Ale na koniec sezonu to my będziemy wyżej w tabeli - krótko stwierdziła po spotkaniu Żukiel.

Mercus: Kubisztal, Tichomirowa - Sztefan 6, Kot 2, Jacek 3, Romańczukiewicz 1, Błaszkowska 0, Semeniuk 0, Ciepłowska 1, Żukiel 7.

W pozostałych meczach: Kolporter Kielce - Start Elbląg 29:26 (10:13), Nata Gdańsk - AZS AWF Katowice 36:21 (20:5), Piotrcovia Piotrków - Łącznościowiec Szczecin 33:16 (16:8), Sośnica Gliwice - Zgoda Ruda Śl. 22:23 (12:15).