Hancock mistrzem USA

Żużel. Greg Hancock, obcokrajowiec Atlasu Wrocław, zdobył tytuł indywidualnego mistrza Stanów Zjednoczonych. W decydującym biegu pokonał w Auburn Ryana Fishera

W miniony weekend w kalifornijskim Auburn o wszystkim rozstrzygał dopiero bieg dodatkowy, w którym Hancock nie dał szans Fisherowi. Wcześniej obaj mieli taką samą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej. Warto zaznaczyć, że już w 12. biegu z marzeniami o tytule pożegnał się inny faworyt Billy Hamill, który upadł na prowadzeniu i nie zdołał odrobić strat. W mistrzostwach wystartował też wrocławianin Bartłomiej Bardecki, ale ostatecznie uplasował się na odległym, piętnastym miejscu w klasyfikacji generalnej, a w klasyfikacji końcowej był ostatni.

Klasyfikacja mistrzostw USA 2003: 1. Greg Hancock 35+3 pkt, 2. Ryan Fisher 35+2, 3. Billy Janniro 34, 4. Billy Hamill 33, ..., 9. Chris Manchester 18, ..., 17. Bartłomiej Bardecki 2.

Żużel n Zlata Prilba

Australijski żużlowiec Ryan Sullivan wygrał w Pardubicach 55. edycję prestiżowego turnieju o Zlatą Prilbę. Drugie miejsce zajął jego rodak Jason Crump, a trzecie Brytyjczyk Lee Richardson. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Sławomir Drabik z Atlasu Wrocław, który zwyciężył w małym finale. Drabik wyprzedził Sebastiana Ułamka i Brytyjczyka Marka Lorama.

Wyniki turnieju

Finał: 1. Ryan Sullivan, 2. Jason Crump (obaj Australia), 3. Lee Richardson (Wielka Brytania), 4. Peter Karlsson (Szwecja), 5. Leigh Adams (Australia), 6. Ales Dryml (Czechy).

Mały finał (o miejsca 7-12): 1. Sławomir Drabik, 2. Sebastian Ułamek (obaj Polska), 3. Mark Loram (Wielka Brytania), 4. Mikael Max (Szwecja), 5. Sam Ermolenko (USA), 6. Andy Smith (Wielka Brytania).