Hokeiści KH Sanok dwukrotnie pokonali w Sosnowcu Zagłębie

HOKEJ NA LODZIE. I liga. Hokeiści KH Sanok strzelili w Sosnowcu 13 goli i dwukrotnie nie dali szans zawodnikom Zagłębia potwierdzając, że są głównym kandydatem do awansu.

Sobotni mecz w pierwszej tercji był bardzo wyrównany. W 15. minucie Zagłębie po bramce Kurowskiego objęło prowadzenie. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony Tomasz Demkowicz zdołał doprowadzić do wyrównania. Druga tercja należała do sanoczan, którym prowadzenie dała ponownie bramka Demkowicza. W dalszej części spotkania listę strzelców wpisywali się Miśków, Maciej Mermer, Radwański i goście odnieśli pewne zwycięstwo.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 4

KH SANOK 7

Tercje: 1:1, 1:4, 2:2.

1:0 Kurowski (15.), 1:1 T. Demkowicz (20.), 1:2 T. Demkowicz (22.), 1:3 Miśków (34.), 1:4 M. Mermer (37.), 2:4 Rutkowski (39.), 2:5 Radwański (40.), 2:6 Barnuś (44.), 3:6 Bernat (44.), 4:6 Mikoś (46.), 4:7 Radwański (59.).

* Zagłębie: Wylężek - Rutkowski, Masternak - Piekarski, Duszek - Rosa, Bernat, Kurowski - Wieruszewski, Rajski, Tkacz - Mikoś, Włodarczyk, Selega.

* KH: Janiec - Stolarik, D. Demkowicz - Burnat, Mika - Ciepły, Rąpała - Radwański, M. Mermer, Niemczyk - T. Demkowicz, Barnuś, Miśków - T. Mermer, Piecuch, P. Karnas - G. Brejta.

Kary: Zagłębie - 12. min., KH - 16. min.

Widzów: 150.

Na początku drugiego spotkania gospodarze zdobyli dwie bramki. Jednak sanoczanie nie załamali się takim obrotem sprawy i po golach Piecucha i Radwańskiego wyrównali. Kolejne tercje należały zdecydowanie dla hokeistów z Sanoka, którzy nie dali szans sosnowiczanom.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 3

KH SANOK 6

Kwarty: 3:2, 0:2, 0:2.

1:0 Duszak (6.), 2:0 Rajski (6.), 2:1 Piecuch (11.), 2:2 Radwański (13.), 3:2 Bernat (16.), 3:3 Barnuś (29.), 3:4 M. Mermer (39.), 3:5 P. Karnas (49.), 3:6 Niemiec (53.).

* Zagłębie: Wylężek - Rutkowski, Masternak - Piekarski, Duszak - Rosa, Bernat, Kurowski - Wieruszewski, Rajski, Golec - Tkacz, Włodarczyk.

Kary: Zagłębie - 4. min., KH - 6. min.