WTA Finals. Radwańska rozgromiona przez Halep

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale turnieju WTA Finals rozgrywanego w Singapurze. W półfinale gładko uległa Rumunce Simonie Halep 2-6, 2-6.

Polka już od początku meczu nie radziła sobie zbyt dobrze. Pierwszego gema wygrała, ale została przełamana już przy stanie 1-1. Do końca seta przegrała jeszcze jednego gema przy własnym serwisie i uległa Rumunce 2-6.

W drugim secie przez długi czas było jeszcze gorzej. Przegrywała już 0-3 i wtedy przełamała swoją rywalkę, ale Halep po chwili zrobiła to samo. Tego seta również wygrała 6-2. Mecz trwał zaledwie 67 minut.

- Jestem podekscytowana, że zagram w finale. Każdego dnia ciężko pracuję żeby prezentować znakomity tenis. Gratuluję Agnieszce gry w półfinale. Wiedziałam, że Radwańska szybko rusza się po korcie, dlatego założyłam, że muszę szybko kończyć punkty i być agresywna. To mój najlepszy mecz w tym tygodniu. Jestem przygotowana na wszystko podczas jutrzejszego finału - powiedziała po meczu szczęśliwa Simona Halep.

Z czterech spotkań w turnieju WTA Finals Radwańska wygrała tylko jedno - z Petrą Kvitovą. Kolejne z Karoliną Woźniacką oraz Marią Szarapową przegrała. W półfinale zagrała dzięki korzystnemu bilansowi setów (3:4, jej rywalki miały 3:5 oraz 2:4). To jej drugi występ w półfinale tych rozgrywek - po raz pierwszy zagrała na tym etapie dwa lata temu w Stambule. W pozostałych czterech występach (raz jako rezerwowa) kończyła zmagania na fazie grupowej.

Simona Halep w jutrzejszym finale zmierzy się z Sereną Williams. Amerykanka w półfinale pokonała Dunkę Karolinę Woźniacką 2-6, 6-3, 7-6 (8-6).