Taekwondo WTF

Drużyna AZS-u UWM Olsztyn zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski młodzików. Troje seniorów olsztyńskiego klubu wyjechało do Niemiec na mistrzostwa świata

W rozgrywanych w Łodzi mistrzostwach Polski młodzików startowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z 32 klubów. - Celem tych zawodów było przeprowadzenie selekcji młodzików do szerokiej kadry juniorów. Z Olsztyna w zawodach wzięło udział ośmioro reprezentantów AZS-u UWM. Każdy z nich zajmował indywidualnie miejsce na podium - mówi Dariusz Nowicki, trener olsztyńskiego klubu.

W klasyfikacji drużynowej AZS UWM reprezentowany przez Wojciecha Krzykwę, Aleksandra Rychlika, Mateusza Laska, Karla Laska, Łukasza Benedicta, Martynę Rygielską, Ewę Łukaszewską i Annę Lewandowską zajął trzecie miejsce za UKS-em Taebaek Bielany i Rapidem RMI FM. Dwoje olsztyniaków Aleksander Rychlik i Martyna Rygielewska mają także duże szanse na powołanie do reprezentacji Polski.

W mistrzostwach młodzików bardzo dobrze zaprezentowali się także zawodnicy z innych klubów warmińsko-mazurskich. Czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyli Wikingowie Pisz, a piątą pozycję zajął klub Taekwondo Giżycko.

Troje olsztyniaków wyjechało wczoraj do Niemiec na mistrzostwa świata seniorów. Katarzyna Kalinowska (kat. + 72 kg), Dorota Majorkiewicz (kat. 63 kg) i Marcin Chorzelewski (kat. 78 kg) walczyć będą w Garmisch-Partenkirchen o jak najwyższe lokaty. Kalinowska i Majorkiewicz pierwsze walki stoczą w sobotę, zaś Chorzelewski w piątek.

Jeszcze niedawno Marcin Chorzelewski był zawodnikiem, przed występem którego można było snuć plan walki o medal mistrzostw świata. Niestety, w tym roku Chorzelewski często zmagał się z kontuzjami. Najpierw leczył poważną kontuzję mięśni uda, a przed tygodniem na treningu nabawił się kontuzji stopy. Wydawało się nawet, że będzie musiał zrezygnować z wyjazdu do Niemiec. - Wciąż odczuwam ból, ale raczej wystartuję. Liczę na to, że do piątku poczuję się lepiej - mówi Marcin Chorzelewski.

Olsztynianin podczas poprzednich mistrzostw świata zdobył brązowy medal i jako pierwszy, i jedyny dotąd Polak stanął na podium imprezy tej rangi.

AZS UWM Olsztyn we współpracy ze Szkołą Taekwondo Korio organizuje nabór do sportowej sekcji młodzików (13-15 lat). Nabór odbywać się będzie we wtorki i w czwartki o godz. 18.30 w sali SP 3 (ul. Kołobrzeska 13 m).