Dobre starty płockich lekkoatletów

Mariusz Giżyński, wychowanek MUKS Płock, teraz reprezentujący barwy AZS AWF Warszawa, wywalczył brązowy medal w biegu na 3000 m z przeszkodami podczas młodzieżowych mistrzostw Polski.

Mistrzostwa odbyły się w Białej Podlaskiej. Podopieczny Marka Zarychty uzyskał rezultat 8.51,13 min i dobiegł do mety na trzeciej pozycji. Na pierwsze miejsce Giżyński raczej nie miał szans. Wywalczył je bowiem młodzieżowy mistrz Europy. Płocczanin mógł pokusić się o drugą lokatę. I na 400 metrów przed metą był na tej pozycji. Ale końcówka należała do kogo innego. Giżyński przegrał srebrny medal zaledwie o dwie sekundy. Na tej samej imprezie w biegu na 1500 m startowała płocczanka Anna Małkiewicz, która obecnie reprezentuje stołeczną Skrę. Ona pokonała dystans w 4.29,1 min. Ten rezultat dał jej szóstą lokatę.

Natomiast w stolicy na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży startowali już młodzicy reprezentujący MUKS Płock. Paulina Paradowska była druga w biegu na 300 m. Wynik 42,49 s dał jej drugą klasę sportową i czwarty rezultat mityngu w klasyfikacji dziewcząt. Natomiast Dawid Kosiński ustanowił życiówkę na 600 m - 1.30,81 min. Na metę płocczanin wpadł jako drugi. W klasyfikacji chłopców znalazł się na szóstej pozycji. Rywalizację na 300 m przez płotki wygrał Michał Wyceliński z rezultatem 44,74 s.

Płocczanie startowali również na stadionie warszawskiego Orła, gdzie rozegrano pierwszy rzut ligi juniorów i kończono międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Młodzicy do 18 punktów zdobytych w Olsztynie dorzucili jeszcze 7. Po punkcie zdobyli Jakub Olkowicz i Bartosz Wyrczyński w chodzie na 5 km oraz młociarze Jakub Garwacki, Adrian Lewandowski, Sylwia Dąbrowska, Zofia Młodzianowska i Paulina Wójcik. Ogółem MUKS Płock zdobył 25 punktów i tym samym powtórzył bardzo dobry rezultat z poprzedniego roku.

Natomiast w lidze juniorów lekkoatleci MUKS wywalczyli ponad 2600 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali: Łukasz Świątek w pchnięciu kulą (15,27 m i 169 pkt.), Joanna Bałdyga w rzucie oszczepem (41,14 m i 127 pkt.), Dorota Udałow na 800 m (2.16,52 min i 125 pkt.), Łukasz Kalaszczyński na 3000 m (8.47,36 min i 121 pkt.), Sylwia Wiśniewska w pchnięciu kulą (10,61 m i 114 pkt.), Aleksandra Mańkowska również w kuli (10,48 m i 113 pkt.), Przemysław Łuciakiewicz na 100 m (11,48 s i 111 pkt.) i Przemysław Stelmaszewski na 800 m (1.59,67 min i 109 pkt.)