Trzy złote medale lekkoatletów

LEKKOATLETYKA. Młodzi lekkoatleci z Lubelszczyzny wywalczyli osiem medali na rozegranych w Białej Podlaskiej młodzieżowych mistrzostwach Polski. Dwa złote medale przywiozła do Lublina zawodniczka Startu - Joanna Buza

Oprócz niej złoty medal w chodzie kobiet na 10 km wywalczyła Wioletta Spychalska z zamojskiego Agrosu. Jej czas 49:28. Trzecia w tej konkurencji była jej koleżanka klubowa Anna Koper (50:31). Występująca w tej konkurencji zawodniczka gospodarzy - bialskiego AZS AWF Maria Baj - nie ukończyła zawodów. Jej koledzy z drużyny Krzysztof Nowak (1:33:38) i Daniel Herbin (1:39:05) w chodzie na dwa razy dłuższym dystansie zajęli odpowiednio czwarte i szóste miejsce. Najlepszy był tutaj Baniamin Kuciński z AZS Katowice, który dystans 10 kilometrów przeszedł w czasie 1:25:56.

Pierwsze dwa medalowe miejsca zajęły w biegu na 800 metrów Joanna Buza (2:05.22) ze Startu Lublin i zawodnicza Znicza Biłgoraj - Joanna Kaczor (2:06.56). Ta sama para była poza konkurencją na dystansie 1500 metrów. Pierwsza była Buza (4:23.8), a druga Kaczor (4:24.7).

W rzucie młotem kobiet reprezentantka lubelskiego AZS Małgorzata Zadura nie dała rady mistrzyni olimpijskiej Kamili Skolimowskiej z Warszawianki. Lublinianka rzuciła młotem na odległość 58,93 m, było to jednak aż o ponad siedem metrów mniej od złota Kamili (66,68). Startujące w tej konkurencji zawodniczki Białej Podlaskiej Emilia Ośka (50,02) i Anna Przepiórka (44,72) znalazły się odpowiednio na szóstym i dziewiątym miejscu.

W rywalizacji rzutu dyskiem zawodnik LKS Terespol Michał Hodun wywalczył srebro z rezultatem 52,01 m. Reprezentant AZS Biała Podlaska Andrzej Bruszkiewicz uplasował się na czwartym miejscu (44,80 m).

Sukces zaś odniósł inny lekkoatleta bialskiego AZS Mirosław Wierzbicki, który w trójskoku z wynikiem 15,35 wywalczył srebrny medal.

Drużynowo pierwsze trzy miejsca zajęły: AZS Wrocław, AZS Warszawa i poznańska Olimpia. Najwyżej z zespołów z Lubelszczyzny został sklasyfikowany Agros (12. miejsce), tuż za nim znaleźli się gospodarze imprezy - AZS Biała Podlaska. Pozostałe lokaty ekip z regionu: 23. Start Lublin, 28. AZS Lublin, 30. Znicz Biłgoraj, 35. LKS Terespol.