Grupa zachodnia IV ligi

Garbarnia pewnie odprawiła ostatni zespół ligi Górnika Brzeszcze. Duży wpływ na końcowy wynik miała czerwona kartka dla obrońcy gości Przemysława Cecugi.

Brzeszczanie stanowili tło dla pomysłowych ataków "garbarzy". Czasami nawet akcje lidera były zbyt przekombinowane, bo piłkarze urządzali sobie wewnętrzny konkurs na najtrudniejsze podanie do partnera. Bramki padły dopiero tuż przed przerwą, ale obie były przedniej klasy. Najpierw Łukasz Terlecki celnie uderzył z powietrza w "okienko" bramki Jacka Kotajnego, a za chwilę Konrad Jędrszczyk trafił w "długi" róg.

W 71. min drugą żółtą kartkę dostał P. Cecuga, a gospodarze w ciągu sześciu minut zdobyli kolejne dwie bramki. Wynik ustalił najlepszy strzelec IV ligi Waldemar Dzierżanowski (9 bramek).

GARBARNIA 4 (2)

GÓRNIK BRZESZCZE 0

STRZELCY BRAMEK

Garbarnia: Terlecki (41.), Jędrszczyk (45.), Bizoń (73. karny), Dzierżanowski (77.).

SKŁADY

Garbarnia: Szymski - Bizoń, Brak, Dziuba - Lipecki, Jędrszczyk Ż, Lament, Terlecki (75. Śliwa), Słupek (75. Kalinowski) - Kwater (62. Kluska), Dzierżanowski.

Górnik: Kotajny - Gniza, P. Cecuga Ż, CZ (71.), Jasek Ż - J. Cecuga, Jończyk, Klakla, Aprjas, Sporysz - Piasecki Ż (80. Adamczyk), Chrapek (75. Oczkowski).

Sędziował Piotr Kukułka z Tarnowa. Widzów 100.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Bolesław Bukowno - Niedźwiedź 7:2, Alwernia - Karpaty Siepraw 1:1, Skawinka - Skawa Wadowice 4:2, Clepardia - Kmita Zabierzów 0:2, Dalin Myślenice - Garbarz Zembrzyce 1:1, Świt Krzeszowice - Orzeł Piaski Wielki 1:1, Cracovia II - Puszcza Niepołomice 3:1, Pogoń Miechów - Trzebinia/Siersza 0:1.