Żużel: finał Srebrnego Kasku

W finale Srebrnego Kasku żużlowcom Top Secret Włókniarza nie udało się wywalczyć miejsca na podium

Czwartkowe zawody na torze bydgoskiej Polonii wygrał Robert Miśkowiak z Polonii Piła, który stracił tylko jeden punkt. Trzecie miejsce wywalczył jego klubowy kolega Tomasz Gapiński. Pilan zdołał przedzielić Janusz Kołodziej z Unii Tarnów. Włókniarze zajęli miejsca w środku stawki. Adam Pietraszko był ósmy, Zbigniew Czerwiński dziewiąty, a zastępujący Dawida Jeleniewskiego Jordan Jurczyński trzynasty.

- W finale mistrzostw Polski byłem ósmy, dzisiaj zawody też skończyłem na ósmym miejscu. Jestem więc ósmym juniorem w Polsce. Na lepszy wynik mnie aktualnie nie stać - podsumował swój występ Adam Pietraszko. - Po dwóch wyścigach miałem cztery punkty i myślałem, że później będzie jeszcze lepiej. W trzecim przegrałem jednak start i szanse na podium uciekły.

Czerwiński po zawodach narzekał trochę na swój motocykl, który jak stwierdził nie był tak szybki jak wcześniej. Wytknął sobie jednak także błędy. - W pierwszym biegu wygrałem start, ale pojechałem zbyt szeroko i przyjechałem czwarty. Zrobiło się nerwowo i później zawody traktowałem bardziej jako solidny trening przed ligą. Niestety nie był zbyt udany i oby w niedzielę było lepiej.

Wyniki:1. R. Miśkowiak 14 (3, 2, 3, 3, 3), 2. Kołodziej 13 (1, 3, 3, 3, 3), 3. Gapiński 12+3 (3, 3, 1, 3, 2), 4. Hlib 12+2 (2, 2, 3, 2, 3), 5. Romanek 11 (3, 3, 2, 2, 1), 6. Buczkowski 8 (1, 0, 1, 3, 3), 7. Jaguś 8 (2, 0, 3, 1, 2), 8. Pietraszko 8 (2, 2, 1, 2, 1), 9. Czerwiński 7 (0, 1, 2, 2, 2), 10. Szczepaniak 7 (1, 1, 2, 1, 2), 11. Świderski 5 (3, 1, 0, w, 1), 12. Pawlikowski (0, 3, 0, 1, d), 13. Jurczyński 4 (2, w, 2, 0, t), 14. Czechowski (2, 0,1, 1, d), 15. Rempała 2 (0, 1, 0, u, 1), 16. Umiński 1 (1, 0, d, 0, 0), 17. Miedziński 0 (u), 18. Suchecki 0 (w).