Motocrossowe mistrzostwa Polski

Oskar Wojciechowicz (Motoklub Olsztyn) z powodzeniem startował we Wschowej w szóstej rundzie mistrzostw Polski. Olsztynianin zajmuje trzecie miejsce w klasie 125 ccm junior, ale zachował szansę na awans

Zawody rozgrywane we Wschowej były przedostatnie w cyklu mistrzostw Polski. W klasie 80 ccm startowało 19 zawodników. Nie było wśród nich żadnego reprezentanta Motoklubu Olsztyn. Bezkonkurencyjnie jeździł Białorusin Jewgienij Tylecki, który wygrał obydwa biegi, wyprzedzając Czecha Petera Michalca. W klasyfikacji generalnej tej klasy prowadzi Paweł Nowicki z Wisły Chełmno przed Sebastianem Kwiatkowskim z Wirażu Cieszyn - obaj zgromadzili po 225 punktów.

W klasie 125 ccm junior startowało dwóch olsztynian: Oskar Wojciechowicz i Kornel Babilec. Wojciechowicz zajął trzecie miejsce w zawodach, Babilec zaś był 14. Oskar Wojciechowicz jest w tym sezonie jedynym zawodnikiem Motoklubu, który ma szansę na zdobycie medalu indywidualnych mistrzostw Polski. We Wschowej w pierwszym biegu Wojciechowicz zajął piąte miejsce, tuż za swym najgroźniejszym rywalem - Markiem Świderskim (AP Warszawa). Za to w biegu drugim olsztyński zawodnik był drugi, a Świderski czwarty. Obydwa biegi wygrał Michał Stępiński z Jastrzębia Lipno i on prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw (275 pkt). Wojciechowicz jest trzeci (221 pkt), ale traci do wicelidera Świderskiego zaledwie jeden punkt.

- Oskar jeździł we Wschowej bardzo dobrze - ocenia Stanisław Olszewski, trener Motoklubu. - W ostatniej rundzie, która odbędzie się 14 września w Lidzbarku Warmińskim, Oskar będzie walczył o srebrny medal. Widać, że ostatnio złapał on drugi oddech i jeździ lepiej od Świderskiego. Jest duża szansa, że w Lidzbarku go wyprzedzi.

W klasie 125 ccm Fabian Szymański z Motoklubu zajął we Wschowej miejsce ósme. W pierwszym biegu był ósmy, natomiast w biegu drugim szósty. Wygrywali Łukasz Wysocki z Wisły Chełmno i Maciej Zdunek z AMK Człuchów. Zdunek prowadzi w klasyfikacji generalnej, Szymański jest piąty.

Do rywalizacji w klasie otwartej przystąpiło aż 14 zawodników z zagranicy. W obydwu biegach najszybciej jeździł Czech Zdenek Kostelecky. Zawodnik Motoklubu, Marcin Kondratowicz, zajmował miejsca 19. i 17. W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu znajduje się Marek Przybysz z AP Głogów. Marcin Kondratowicz jest na miejscu 16.