Stal Stalowa Wola - Lafarge Nida Gips Kielce 99:81 (44:46) w meczu kontrolnym

Przebywający na obozie w Nałęczowie koszykarze Lafarge Nida Gips rozegrali pierwszy mecz kontrolny przed nowym sezonem. W Stalowej Woli kielczanie ulegli pierwszoligowej Stali 81:99 (46:44).

W pierwszej połowie drużyna Lafarge zagrała w zestawieniu zbliżonym do ligowego, co zaowocowało minimalnym zwycięstwem. W trzeciej i czwartej kwarcie trener Włodzimierz Środa dał pograć zawodnikom z szerokiej kadry, co wykorzystali gospodarze, odnosząc przekonujące zwycięstwo. - Moi zawodnicy po intensywnych treningach mieli trochę ciężkie nogi. Na tym etapie przygotowań nie chcę nikogo wyróżniać - powiedział trener Lafarge. W zespole z Kielc przeciw swoim byłym kolegom zadebiutował 18-letni Michał Wołoszyn, który może grać na pozycji silnego skrzydłowego lub centra.

Na obozie w Namysłowie kielczanie będą przebywać do wtorku. Dzień przed zakończeniem zgrupowania zagrają kolejny mecz kontrolny w Puławach z Pogonią.