Co słychać u rywali Vive Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych (1)

Od dziś będziemy prezentować co słychać u rywali Vive, tym bardziej że przygotowania tych drużyn wkraczają w decydującą fazę. Ciekawostką jest fakt, że rozgrywki ligi węgierskiej, duńskiej i polskiej sezonu 2003/04 rozpoczynają się tego samego dnia - 13 września. I jeszcze jedna ciekawostka: Fotex i Skjern mają takie same barwy: czerwono-zielone.

Fotex Veszprem

Wicemistrzowie Węgier uczestniczyli niedawno w niezwykle silnie obsadzonym turnieju - w niemieckim mieście Ehingen w imprezie pod nazwą Schlecker Cup. Oprócz Foteksu grali: Celje Pivovarna Lasko ze Słowenii, niemieckie THW Kiel i VfL Gummersbach, Ademar Leon z Hiszpanii oraz duński Kolding. Grający w najsilniejszym składzie Fotex w meczach grupy B najpierw pokonał Hiszpanów 35:27 (16:13), a następnie przegrał z Gummersbach 27:32 (15:14) i w grupie zajął drugie miejsce. Węgrzy przegrali także mecz o trzecie miejsce z Duńczykami 25:30. Turniej wygrała ekipa z Gummersbach pokonując w finale Kiel. Te dwie drużyny grały także w finale turnieju Krombacher Cup, w którym dwa tygodnie temu wystąpiło Vive. Wtedy także górą był mający bardzo mocny zespół Gummersbach.

Skjern Handball

W ostatni piątek zdobywcy ostatniej edycji europejskiego Challenge Cup rozegrali sparing z pierwszoligową (podobnie jak w Polsce tak nazywa się tam II liga - red.) drużyną Ribe. W obecności 300 widzów w hali Kulturcenter wicemistrzowie Danii rozgromili rywali 37:23 (18:12). W pierwszej połowie trenerzy Anders Dahl Nielsen i Rene Hamann-Boerihts (ten 34-letni rozgrywający jeszcze w ubiegłym sezonie grał w ekipie Skjern, a kilka lat temu wraz z Robertem Nowakowskim z Vive występowali w Bundeslidze w Bayerze Dormagen) wystawili młodszy skład. Po przerwie na boisko weszli zawodnicy podstawowej "siódemki".

Zdobywcy bramek dla Skjern: Kristian Gjessing 7, Michael Knudsen 6, Dennis Mathiasen 5, Jesper Jensen 5, Brian Jensen 4, Lars Moller Madsen 4, Rasmus Hansen 2, Claus Hansen 1, Henrik Sloth 1, Soren Fohns 1, Thomas Larsen 1.

Po sparingu z Ribe drużyna Skjern pojechała do miejscowości Voel na turniej Sport Direct Cup. - Pierwszego dnia pokonaliśmy dwie drużyny z TDC Ligaen [tak nazywa się duńska ekstraklasa - red]: HK 1990 Fredericia 35:23 oraz dwoma golami Team Tvis Holstebro - poinformował "Gazetę" Henrik Hansen z klubu Skjern Handball. Te zwycięstwa dały im awans do finału. W nim Skjern spotkał się z inną ekipą ekstraklasy, GF Aarhus. - W pierwszej połowie nasz zespół grał twardo i prowadził do przerwy 6 golami. Później zawodnicy czuli już zmęczenie sobotnimi meczami, a do tego brakowało im koncentracji. Dlatego drużyna z Aarhus odrobiła straty do dwóch bramek. Mimo wszystko wygraliśmy 35:33 i po raz trzeci z rzędu wygraliśmy Sport Direct Cup - stwierdził Henrik Hansen.