Dziewczyna lepsza od chłopców

Piłka nożna. Na boisku os. Nałkowskich w Lublinie rozegrano kolejne wakacyjne imprezy organizowane przez Ognisko TKKF Omega. W konkursie rzutów karnych wystartowała dziewczyna, która po raz pierwszy w historii imprez Omegi dotarła do pierwszej czwórki

W VI turnieju piłki nożnej wzięło udział siedem zespołów. Kilka drużyn nie wystartowało, gdyż młodzi piłkarze powyjeżdżali na wakacje. Czwarty raz z rzędu zwyciężył WZPN. Kolejne miejsca w turnieju zajęły: Roma, Diabły, Nałkowskich, Topy, Omega i Motor. Najlepszym strzelcem zawodów został Patryk Dyś (WZPN), zdobywca 11 bramek. Na zakończenie wakacji dwie najlepsze drużyny z turniejów Omegi rozegrają spotkania towarzyskie ze swoimi rówieśnikami z Motoru.

Na os. Nałkowskich odbyły się również trzy kolejne konkursy rzutów karnych - 15., 16. i 17. od początku wakacji. W pierwszym z nich najlepszy był Rafał Pryszczewski, przed Kamilem Urbanem, Pawłem Sałamajem i Bartkiem Krowiakiem. W 16. triumfował Urban, który w finale wygrał 4:3 z Dysiem. Trzecie miejsce zajął Sałamaj. Michał Słoboda zaś wygrał w 17. konkursie strzeleckim. Drugi w rywalizacji był Kamil Jurek. Furorę zrobiła siostra Michała, Agnieszka Słoboda, która wywalczyła trzecie miejsce. Warto w tym miejscu podkreślić, że Agnieszka w drodze do pierwszej czwórki okazała się lepsza od czterech chłopców. W walce o finał musiała jednak uznać już wyższość swojego brata.

W klasyfikacji generalnej strzelców prowadzi Urban (95 punktów), przed Robertem Kaczmarą (75 pkt), Sałamajem i Michałem Szumskim (obaj po 60 pkt). Na kolejnych miejscach plasują się: Damian Rejmak (40 pkt), Andrzej Chargot (35 pkt), Przemysław Lipski (30 pkt) i Kornel Lipiński (25 pkt).