Medale wioślarzy na młodzieżowych mistrzostwach Polski

Rosną medalowe zdobycze płockich wioślarzy wywalczone na imprezach rangi mistrzostw Polski. Teraz cztery krążki dorzucili młodzieżowcy.

Młodzieżowe mistrzostwa Polski odbyły się na poznańskim torze regatowym Malta. Płock reprezentowało osiem osad PTW-SMS. Wywalczyły one po dwa złote i brązowe medale. O złoto postarali się Łukasz Popiołek, Krzysztof Grzywiński, Daniel Sikora, Bartłomiej Borowski i sternik Kamil Jabłoński w czwórce ze sternikiem oraz Krzysztof Seżalski i Damian Walecki w dwójce bez sternika wagi lekkiej. Brąz zdobyły czwórka bez sternika (Popiołek, Marcin Korpowski, Sikora, Grzywiński) i dwójka ze sternikiem (Borowski, Rafał Kalinowski i sternik Jabłoński). Trenerem osad jest Jacek Karolak.

Szanse na zdobycie przez płocczan większej liczby złotych medali w tej imprezie ograniczył Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Zabronił on bowiem startu w Poznaniu reprezentantom Polski na zbliżające się mistrzostwa świata seniorów. W tym gronie znalazła się dwójka płocczan, podopiecznych Wojciecha Jankowskiego - Bogdan Zalewski i Piotr Buchalski, mistrzowie Polski seniorów. Z tymi zawodnikami PTW-SMS miało szansę na dwa złote medale - w dwójce i czwórce bez sternika.

Młodzieżowe mistrzostwa Polski były ostatnią imprezą z cyklu mistrzostw kraju na klasycznym dystansie. PTW zdobyło na nich w sumie 10 złotych medali (jeden wśród seniorów, trzy wśród juniorów 17-18-letnich, cztery wśród juniorów 15-16-letnich i dwa wśród młodzieżowców). W sumie na imprezach tej rangi płocczanie do tej pory wywalczyli 16 krążków. W ubiegłym roku o tej samej porze PTW miało na koncie zaledwie trzy złote medale. Płoccy wioślarze z pewnością w tym roku poprawią swój dorobek, bo przed nimi jeszcze długodystansowe mistrzostwa Polski, na których prawie zawsze stawali na podium.