Sport.pl

Siatkówka: duże zmiany w Górniku Radlin

Błagają o pomoc

Dariusz Luks jest nowym trenerem siatkarzy z Radlina. Latem w grającym w serii B Górniku nastąpiło bardzo dużo zmian

Luks będzie w nowym sezonie pełnił funkcję grającego trenera. 33-letni rozgrywający zastąpił na stanowisku pierwszego szkoleniowca Zbigniewa Błaszczaka. Ten doświadczony trener ma w nowym sezonie zając się szkoleniem siatkarzy Górnika Jaworzno albo młodzieży w Katowicach, gdzie mieszka.

Z klubu z Radlina odeszli także: Arkadiusz Terlecki (Ivett Jastrzębie Borynia), Jarosław Maciończyk (NKS Nysa, wypożyczenie) i Michał Brzoza (zakończył karierę). Z klubem pożegnają się też zapewne: Marcin Wika (Ivett) i Roman Gulczyński (Gwardia Wrocław). W Górniku trenuje obecnie kilkunastu zawodników. Nowi to Krzysztof Makaryk (ostatnio Wanda Kraków, wcześniej Rafako Racibórz) i Aureliusz Sarga (AZS Gliwice). - Na nowy sezon ze starego składu na pewno zostaną: Luks, Mariusz Wiktorowicz oraz Marcin Grygiel. Resztę posprowadzaliśmy z wypożyczeń i testujemy. Na pewno uzupełnienia wymaga środek - mówi Andrzej Bednorz, dyrektor SK Górnik.

Wszystko wskazuje więc na to, że w nowym sezonie radlinianie wystartują w ligowych rozgrywkach. Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że tak nie będzie. Po zakończeniu ostatniego sezonu zarząd Górnika zwrócił się do miast i klubów z ofertą przejęcia zespołu siatkarzy grającego w serii B. Powodem była trudna sytuacja finansowa klubu. Na szczęście nikt się nie zgłosił i w końcu działacze zgłosili zespół do rozgrywek. - Dalej jest nam oczywiście ciężko. Nie mamy głównego sponsora. Piszemy listy, błagamy wszystkich o pomoc. Ważne, że miasto powiedziało, że w przyszłości też pomoże - podkreśla Bednorz.