Zwycięstwo piłkarzy Katowic w czwartkowym sparingu

Dospel Katowice, który przebywa na zgrupowaniu w Austrii, wygrał wczoraj w sparingu z cypryjską drużyną Anorthosis Famagusta. Spotkanie zostało przerwane 10 minut przed końcem z powodu oberwania chmury. Zagrali piłkarze, którzy dołączyli w środę w nocy do drużyny: Moussa Yahaya, Philip Umukoro i Admir Adżem. - To był bardzo pożyteczny sparing z silnym rywalem. W Anorthosisie występują przecież reprezentanci Węgier, Cypru, Bośni i Hercegowiny - tłumaczył Edward Lorens, szkoleniowiec Katowic.

Dospel Katowice - Anorthosis Famagusta 2:1 (0:1); bramki dla Katowic: Bała (60., karny), Muszalik (75.).

Katowice: Tkocz - Adamczyk, Kurtović, Adżem, Fonfara - Muszalik, Widuch, Nankov, Bała - Bojarski, Wróbel. Po przerwie grali: Yahaya, Umukoro, Kowalczyk, Zela, Kroczek, Owczarek.