Sport.pl

Marcin Kuś w Hannowerze

Obrońca Polonii Warszawa - dla wielu najlepszy piłkarz tej drużyny - Marcin Kuś wyjechał w środę na testy do niemieckiego klubu Bundesligi Hannover 96. Drużyna "Czarnych Koszul" też opuścila Warszawę. Udała się na obóz przygotowowaczy do Ciechanowa
O tym, że Kuś opuści Polonię tego lata było przesądzone co najmniej od pół roku. Pytanie brzmi w jaki sposób i dokąd? Niespełna 22-letni obrońca już przed miesiącem złożył w klubie pismo z żądaniem wypłaty zaległych pieniędzy. Sprawa ta może skutkować, ale dopiero za kilka tygodni, a może nawet miesięcy - rozwiązaniem kontraktu z Polonią. Do rozpatrzenia sprawy przez PZPN piłkarz musiałby występować na Konwiktorskiej co - tego nie ukrywał - już go nie zadawala.

Dla Polonii jest jednak zbyt cennym piłkarzem, aby pozwolić sobie na jego odejście za darmo. Klub co prawda znacznie obniżył cenę wywoławczą - w grudniu wynosiła ona 1,5 miliona euro, dziś około 500 tysięcy - ale stale liczy na pieniądze z jego transferu.

W Hannowerze wychowanek Polonii (występujący w niej nieprzerwanie od dziesięciu lat) będzie przebywał co najmniej do niedzieli. Ma zostać sprawdzony w sparingu ze Slavią Praga. Na swojej stronie internetowej klub podał, że trener Hannoveru chciałby z niego zrobić środkowego obrońcę, to może wpłynąć na wynik testów. Kuś w Polonii występuje na pozycji prawego obrońcy.

O ile nie wiadomo, czy Kuś opuści Polonię, to przesądzone już jest odejście Macieja Nuckowskiego. 27-letni napastnik sam zrezygnował z gry w klubie. Nie wiadomo w tej chwili jaki będzie jego nowy klub. W rundzie wiosennej Nuckowski nie spełnił oczekiwań, strzelił dwa gole. Jak na napastnika to zbyt mało.

Zespół "Czarnych Koszul" może opuścić również Łukasz Jarosiewicz. Jego macierzysty zespół Gwardia Koszalin zażądała od Polonii 60 tysięcy złotych za kontynuuację wypożyczenia, pozwolił jednak na treningi do końca miesiąca (termin poprzedniego wypożyczenia minął 30 czerwca).

Jarosiewicz na obóz przygotowawczy do Ciechanowa więc pojechał. Trenować tam będzie około 30 zawodników. Dokładnie ilu, trudno ustalić. - Specjalnie robimy obóz tak blisko, żeby piłkarze mogli do nas przyjeżdżać - powiedział drugi trener Polonii Marek Zub.

Załuska w Polonii

Pewną niespodzianką jest pojawienie się wczoraj na testach trzeciego w minionym sezonie bramkarza Legii, Łukasza Załuski. - Odchodzę z Legii, bo chcę grać. Wiadomo, że tam pierwszym zawodnikiem jest Artur Boruc i to się nie zmieni. W grę wchodzi moje wypożyczenie na pół roku z opcją przedłużenia - powiedział Załuska. Czy w związku z tym może liczyć na grę w pierwszym składzie Polonii?. Niewykluczone. Robert Mioduszewski może odejść w każdej chwili po nadejściu konkretnej oferty z innego klubu (podobno już nadeszła). Zawieszony w prawach zawodnika został Robert Gubiec.

W Ciechanowie poloniści będą przebywać przez tydzień. Zagrają dwa sparingi, w sobotę z Unią Janikowo i w środę z MKS Mława.

Polonia w Ciechanowie

Bramkarze: Robert Mioduszewski, Mindaugas Maksvitys, Paweł Kieszek (z drużyny juniorów), Łukasz Załuska (Legia Warszawa).

Obrońcy: Marcin Drajer, Vlado Danilov, Antoni Łukasiewicz, Wojciech Musuła, Andriej Siniczyn, Rafał Szwed, Maciej Michniewicz (Tłoki Gorzyce), Paweł Głowacki (Stomil Olsztyn).

Pomocnicy: Igor Gołaszewski, Jarosław Mazurkiewicz, Krzysztof Bąk, Paweł Hajduczek, Emil Nowakowski, Łukasz Jarosiewicz, Dariusz Dźwigała, Rafał Ruta (Lukullus Świt Nowy Dwór), Sławomir Pach (Okęcie Warszawa), Davor Tasić (Hetman Zamość).

Napatnicy: Łukasz Woźniak (Kolporter Kielce), Bartłomiej Grzelak (Wisła Płock), Patryk Aleksandrowicz (juniorzy), Łukasz Smolarow (juniorzy), Piotr Plewnia (Tłoki Gorzyce).