Sport.pl

Powstała Sportowa Spółka Akcyjna Kolporter Korona Kielce

1 lipca oficjalnie rozpoczęła działalność Sportowa Spółka Akcyjna Kolporter Korona Kielce. To pierwszy tego rodzaju podmiot w Świętokrzyskiem
- Wniosek do sądu o zarejestrowanie SSA Kolporter Korona złożyliśmy już jakiś czas temu z terminem rozpoczęcia działalności od 1 lipca. Czekaliśmy tylko na zgodę Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej na przejęcie drużyny - powiedział Wiesław Tkaczuk, dotychczasowy prezes klubu, a od wczoraj prezes zarządu SSA Kolporter Korona. - Zarząd ŚZPN przyjął w poczet członków SSA Kolporter Korona i jednocześnie wykreślił z niego Kielecki Klub Piłkarski Kolporter Korona, który powstał w ubiegłym roku. SSA Kolporter Korona przejął drużynę i majątek z KKP i nastąpiło to nieodpłatnie - powiedział Stanisław Nowak, wiceprezes ŚZPN. - Dla regionu to ważne wydarzenie, bo to pierwsza tego typu spółka w Świętokrzyskiem - dodał Nowak.

Kapitał założycielski SSA Kolporter Korona wynosił 500 tysięcy złotych. Właścicielem 100 procent akcji jest właściciel holdingu Kolporter Krzysztof Klicki.

- Na początku naszej działalności w piłce nożnej zastanawialiśmy się nad powołaniem SSA Kolporter z sekcją piłkarską pod nazwą Kolporter Korona i sekcją piłki ręcznej kobiet pod nazwą Kolporter Kielce. Ale przepisy PZPN nakazują, by spółka miała taką samą nazwę jak drużyna, która wystepuje w rozgrywkach. A utworzenie sekcji piłki ręcznej kobiet w ramach spółki wymaga ogromnej ilości zabiegów formalnych. DLatego piłkarki ręczne nadal będą grać w Kieleckim Stowarzyszeniu Sportowym Kolporter - wyjaśnił Wiesław Tkaczuk.

Skład Zarządu SSA nie zmienił się.