Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej

Daniel Pliński z Damianem Lisieckim zwyciężyli w rozgrywanym w Starych Jabłonkach eliminacyjnym turnieju mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

Zawody odbywały się od piątku do niedzieli na plaży w Starych Jabłonkach. Organizatorzy nie mogli narzekać na brak zawodników chętnych do wzięcia udziału w imprezie. Zgłosiły się 43 pary, a w finale zagrać mogło jedynie 16 duetów. Eliminacje, które zajęły cały piątek, rozegrano sposobem pucharowym.

W sobotę odbyły się mecze między najlepszą szesnastką. Niedziela przeznaczona została na najważniejsze mecze. Na trybunach zasiadło wielu kibiców. Prażące słońce nie przeszkadzało zawodnikom. O trzecie miejsce rywalizowali Rafał Matusiak i Dariusz Parkitny z parą ze Słowacji - Radosławem Dworskim i Michałem Litwą. Lepszymi okazali się Polacy.

W meczu finałowym spotkali się najlepsi z najlepszych: Dariusz Luks i Zbigniew Żukowski (firmowa para hotelu Anders - ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski) z Danielem Plińskim i Damianem Lisieckim (aktualni mistrzowie Polski). Publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Zawodnicy popisywali się wieloma efektownymi zagraniami, nie brakowało też długich wymian piłki. Miejscowa para nie była jednak w stanie stawić czoła najlepszej parze w Polsce. Pliński z Lisieckim wygrali obydwa sety (21:17, 21:18) i to oni cieszyli się z zajęcia pierwszego miejsca w Starych Jabłonkach. Kolejny turniej odbędzie się w dniach 4-6 lipca w Giżycku.