Trzecioligowcy z województwa łódzkiego przed sezonem

Cztery zespoły z województwa łódzkiego wystąpią w nowych rozgrywkach w III lidze. Nowicjuszem w tej grupie będzie Pogoń Zduńska Wola

Nowy sezon piłkarze III ligi rozpoczynają 9 sierpnia, a rozgrywki po dwóch latach przerwy prowadzić będzie Łódzki Związek Piłki Nożnej. Najwcześniej na boisko wybiegną piłkarze Stali Głowno, którzy już 1 lipca spotkają się na pierwszych zajęciach po wakacjach. Według Daniela Goszczyńskiego, właściciela klubu, a jednocześnie sponsora ŁKS, do kadry zespołu zostaną dołączeni piłkarze, którzy nie załapią się do szerokiego składu łódzkiego drugoligowca.

W ubiegłym sezonie najlepszą drużyną z województwa łódzkiego był Pelikan Łowicz, który zakończył rozgrywki na piątym miejscu. Była to najwyższa pozycja w historii startów klubu w tej klasie rozgrywkowej. Piłkarze przebywać będą na urlopach do 5 lipca, ale już dziś wiadomo, że działacze nie przewidują znaczących zmian w składzie. Trenerem zespołu nadal będzie Wiesław Bańkosz, a podstawowi piłkarze nadal zostaną w Łowiczu.

W przeciwieństwie do Pelikana działacze dziesiątego zespołu poprzedniego sezonu Unii Skierniewice oraz trener Jerzy Rot chcą gruntownie zmienić skład. Na liście życzeń skierniewickiego trenera jest ponoć aż 11 nazwisk, w tym kilku piłkarzy z drugoligową nawet przeszłością.

W najtrudniejszej sytuacji jest beniaminek III ligi Pogoń Zduńska Wola, którego trenerzy Radosław Solarek i Piotr Kupka mają ważne kontrakty tylko do końca czerwca. - Na razie nikt nie rozmawiał z nami o ich przedłużeniu - mówi jeden ze szkoleniowców. Mimo tego duet trenerski Solarek i Kupka zaplanował rozpoczęcie przygotowań na 14 lipca. Do tego czasu piłkarze będą trenować indywidualnie według rozpisanego wcześniej przez szkoleniowców harmonogramu.

Trudną sytuację w klubie komplikuje rezygnacja Ryszarda Frycza z funkcji prezesa Pogoni. Również pozostali członkowie zarządu odejść z klubu.

Oprócz Pogoni w łódzkiej grupie III ligi będzie występować trzech innych beniaminków: Radomiak, Ruch Wysokie Mazowieckie i Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Nie wiadomo jeszcze, czy spadkowicz z drugiej ligi Stomil Olsztyn przystąpi do rozgrywek. Działacze chcą bowiem ogłosić upadłość klubu, a następnie zgłosić zespół do IV ligi. Jeśli Stomil nie wystartuje, jego miejsce zajmie Olimpia Elbląg.

Od 1 lipca w trzecioligowych rozgrywkach nastąpią znaczące zmiany. Najważniejszą będzie nakaz gry w każdym meczu dwóch zawodników do 20 lat. PZPN wprowadza także wymogi licencyjne dla niższych lig, a termin składania dokumentów upływa 30 czerwca. Licencja będzie ona ważna przez dwa sezony. Warunkiem otrzymania licencji będzie - podobnie jak w wyższych klasach - przedstawienie następujących dokumentów: wyciągu z rejestru sądowego, zaświadczenia ZUS i Urzędu Skarbowego, dokument zaświadczający o prawie do korzystania z obiektów piłkarskich oraz dokonanie opłaty licencyjnej, która dla III ligi wynosi 500 zł. - Wszystkie zespoły z naszego regionu złożyły odpowiednie dokumenty - informuje Mirosław Wróblewski, prezes ŁZPN.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.