Sport.pl

Sport w skrócie

Piłkarki Medyka Konin w finale Pucharu Polski. Robert Nowak z AZS AWF Atletic Poznań obronił tytuł mistrza świata w kick-boxingu.
PIŁKA NOŻNA

LECH WYGRAŁ W DOLSKU. Piłkarze Lecha Poznań pokonali w towarzyskim meczu A-klasową drużynę Zawisza Dolsk 6:0. Zespoły grały dwa razy po 35 minut. Lech pojechał do Dolska niemal w podstawowym składzie, z Krzysztofem Gajtkowskim i Piotrem Reissem na czele. Od dziś większość piłkarzy "Kolejorza" ma urlopy. Niektórzy czekają jeszcze na mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu regionu. Pojedynek Obra-Agro Handel Kościan - Lech II Poznań odbędzie się we wtorek 17 czerwca o godz. 18 w Kościanie.

MEDYK W FINALE PP. Piłkarki konińskiego Medyka, srebrne medalistki mistrzostw Polski, awansowały do finału Pucharu Polski. Koninianki wygrały w wyjazdowym meczu z obrońcą trofeum Czarnymi Sosnowiec 3:1 (1:0). Sosnowczanki zdobywały Puchar Polski w ostatnich ośmiu latach. Finał za tydzień.

KICK-BOXING

TRIUMF NOWAKA. Robert Nowak z AZS AWF Atletic Poznań znokautował w drugiej rundzie Anglika Marka Ellwooda i obronił tytuł mistrza świata w kick-boxingu organizacji WAKO-PRO w formule full contact w wadze 75 kg. Pojedynek odbył w hali Vulcan Arena w angielskiej miejscowości Hull. Mark Ellwood, który obchodził 40. urodziny, w drugiej rundzie był trzykrotnie liczony w ciągu minuty.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

ENERGETYK NA PODIUM! Brązowy medal mistrzostw Polski w kategorii seniorek zdobyły gimnastyczki poznańskiego Energetyka. Zawody odbyły się w Łodzi, a poznanianki były gorsze jedynie od UKS Jantar Gdynia, który zdobył mistrzostwo, oraz od Legii Warszawa. Brązowe medalistki: Klaudia Rynkowska, Martyna Lorenc i Karolina Włodarczyk. Szóste miejsce, zarówno w klasyfikacji seniorek, jak i juniorek, zajęły w tym sezonie gimnastyczki Dąbrówki Poznań.

LEKKOATLETYKA

SPRINTER Z OSTROWA. Najszybszym sprinterem lekkoatletycznego Memoriału Feliksa Malanowskiego i Czesława Ząbeckiego we Wrocławiu był ostrowianin Damian Grzela. Na dystansie 100 m uzyskał wynik 10,88 s, który pozwolił mu wygrać rywalizację.

SZERMIERKA

WOJTKOWIAK W NOWYM JORKU. Małgorzata Wojtkowiak z Warty Poznań zajęła 21. miejsce podczas turnieju o puchar świata florecistek w Nowym Jorku. Całe zawody wygrała Sylwia Gruchała z ekipy Sietom AZS AWF Gdańsk.