Medale lekkoatletów-weteranów

14 razy stawali na podium mistrzostw Polski weteranów w Szczecinie przedstawiciele Radomskiego

Na dorobek medalowy złożyli się wszyscy startujący zawodnicy z naszego regionu. Najlepszym dorobkiem może się pochwalić Stanisław Kowalski z Warki. W gronie 70-latków stawał dwukrotnie na najwyższym stopniu podium: W rzucie młotem i rzucie oszczepem. W rzucie dyskiem uplasował się natomiast na trzecim miejscu.

Dwa złote medale przywiózł ze Szczecina Jerzy Przyborowski z Radomia. W tej samej grupie wiekowej co Kowalski radomianin był najlepszy w biegach płotkarskich na 80 i 300 m. "Złoto" zdobył również mieszkający w Niemczech radomianin - Marek Konopka, który w grupie 45-49 lat wygrał skok w dal. W kategorii 55-59 lat multimedalistą został Marek Sitnik. Mieszkaniec Warki nie dał szans rywalom w biegu na 100 m ppł, był drugi w trójskoku i w skoku wzwyż. Jeden medal mniej w tej samej grupie zdobył Bogusław Świerczyński z Radomia, który okazał się najlepszy w rzucie młotem, a w rzucie dyskiem zajął druga pozycję. W grupie 60-64 lat jeden medal, ale za to z najcenniejszego kruszcu wywalczył Ryszard Krzesiński z Białobrzegów, który nie miał sobie równych w rzucie młotem. Jerzy Nowicki był natomiast drugi w skoku w dal i trzeci w trójskoku.

Medale to nie jedyny dorobek naszych zawodników w Szczecinie. Jerzy Przyborowski i Ryszard Krzesiński otrzymali wyróżnienia za zasługi dla Polskiego Związku Weteranów Lekkoatletyki.