Odra wygrała w Pucharze Polski

Rezerwy Odry Opole pokonały w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim rozegranym w Głubczycach Polonię Nysa. W opolskim zespole zagrali jednak niemal wszyscy piłkarze pierwszej drużyny.

Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem opolan, choć do przerwy oba teoretycznie czwartoligowe zespoły miały na koncie po jednym celnym trafieniu. Dla Odry bramkę zdobył Józef Żymańczyk, a dla Polonii po indywidualnej akcji Paweł Ciszewski.

Żymańczyk jeszcze nie ten

Opolanie mogli do przerwy prowadzić, ale wracający do gry po kontuzji Józef Żymańczyk nie wykorzystał rzutu karnego, który podyktowany został za faul na Tomaszu Drągu.

- Nie jestem w pełni zadowolony z tego, co zaprezentowałem na boisku po przymusowej dziesięciodniowej przerwie w treningach. Fizycznie wyglądało to zupełnie nieźle, bo cały czas podtrzymywałem formę, ale nie czułem piłki - tłumaczył Żymańczyk. - Najlepszy dowód to zmarnowany rzut karny. Inna sprawa, że Marek Bartłomiejczyk doskonale mnie zna. Rzucił się przy strzale w dobrym kierunku i obronił. Mam nadzieję, że w derbowym meczu z Kietrzem w najbliższą sobotę moja gra będzie lepiej wyglądać - dodawał kapitan Odry.

Za niewykorzystaną jedenastkę "Żyman" zrehabilitował się w drugiej połowie, strzelając dwie kolejne bramki. Wcześniej również dwa razy Bartłomiejczyka, byłego bramkarza Odry, pokonał Marcin Lachowski.

Teraz będzie ciekawiej

Dużym mankamentem tego spotkania była publiczność. Na mecz w Opolu lub Nysie przyszłoby z pewnością znacznie więcej kibiców. W Głubczycach pojawiło się ich zaledwie 350. Neutralny stadion (wybrany przez OZPN) nie przyciągnął więc kibiców, i co gorsza, był fatalnie przygotowany. - Boisko było bardzo nierówne - podkreślał bramkarz Odry Marcin Feć.

Zwycięstwo zagwarantowało rezerwom Odry udział w grach pucharowych na szczeblu centralnym. Wystąpi w nich szesnastu zdobywców pucharu w każdym z województw i 34 zespoły (16 z pierwszej i 18 z drugiej ligi).

W pierwszej rundzie opolanie spotkają się z zespołem, który w zakończonym sezonie grał w drugiej lidze. Po ewentualnym przejściu tej rundy jest szansa na przyjazd do Opola ekipy z ekstraklasy.

Odra II Opole - Polonia Nysa 5:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Żymańczyk (13.), 1:1 Ciszewski (20.), 2:1 Lachowski (47.), 3:1 Lachowski (67.), 4:1 Żymańczyk (76.), 5:1 Żymańczyk (86.)

Żółte kartki: Jacek (Odra II) oraz Sowa, Wandas (Polonia)

Odra II: Feć - Drąg, Jagieniak, Jacek (65. Ganowicz), Tracz, Golec, Mika (60. Rychlewicz), Rogowski (75. Gnoiński), Lachowski, Żymańczyk, Kochanowski (65. Sieńczewski).

Polonia: Bartłomiejczyk - Burek, Bogaliński, Sowa, Gosztyła, Wandas, Mozol, Łukaszczyk, Fudali, Ilasz, Ciszewski.