Sport w skrócie

4. miejsce Grażyny Syrek z Olimpii Poznań w Biegu Papieskim.

Lekkoatletyka

SYREK W BIEGU PAPIESKIM. Czwarte miejsce w 15-kilometrowym XI Biegu Papieskim z Domacyna do Karlina (Zachodniopomorskie) zajęła reprezentantka Olimpii Poznań Grażyna Syrek. Dwukrotna mistrzyni Polski w maratonie przegrała z dwoma Białorusinkami: Jeleną Makołową i Jeleną Mazowką, a także z poznanianką startującą obecnie w barwach Sportingu Międzyzdroje - Małgorzatą Sobańską. Najlepiej wśród mężczyzn spisał się Marek Jaroszewski z Apisu Piła.

Triatlon

OLIMPIJSKIE NADZIEJE. Nieźle spisali się wielkopolscy triatloniści podczas rozegranych w Senecu koło Bratysławy zawodów Olimpijskie Nadzieje. Wśród juniorek czwarta była Ewa Komander z MLUKS Koło, a piąta Katarzyna Pastwa z Olimpii Poznań. Siódma w klasyfikacji juniorek młodszych była Anna Grzesiak z Triathlonu Kalisz. Na szóstej pozycji zawody juniorów młodszych ukończył Hubert Król (MLUKS Koło). Zawodnicy mieli do pokonania 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem, 5 km biegu.