SPORT W SKRÓCIE

DANIEL W KADRZE. Daniel Woś z UMKS Ostrowiec Świętokrzyski zajął drugie miejsce w międzynarodowym biegu górskim na Martinskie Hale na Słowacji. Zwyciężył brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z ubiegłego roku Grzegorz Dorszyński. Liczącą 10 km trasę o przewyższeniu 1000 m pokonał w czasie 53,13 min i wyprzedził Wosia o 51 sekund. Zawodnik z Ostrowca zakwalifikował się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w biegach górskich, które 6 lipca odbędą się we włoskim Trento.

ZWYCIĘSTWO NA OTARCIE ŁEZ. W ostatnim meczu eliminacyjnego turnieju do mistrzostw Europy juniorek polskie piłkarki ręczne w składzie z Julitą Bugajską z Kolportera Kielce pokonały w słoweńskim mieście Portoroż Portugalię 30:29 (14:16). Niestety, przegrywając wcześniej ze Słowenią i Norwegią Polki straciły szansę na grę w sierpniowych mistrzostwach Europy w Rosji.

KIELCE CZWARTE. Drużyna Startu Kielce po porażce w decydującym meczu 2:3 ze Startem Wrocław zajęła czwartą lokatę na rozegranych w Busku Zdroju mistrzostwach Polski w siatkówce na siedząco. Najlepszym zawodnikiem kieleckiego zespołu uznano, reprezentanta Polski, Przemysława Gronkiewicza. W finale UKS Poznań pokonał 3:0 Atak Elbląg.

LICZNIEJSZA CYKLOFRAJDA. Ponad 60 zawodników, więcej niż w inauguracji, wzięło udział w rozegranej na kieleckim Telegrafie drugiej eliminacji Cyklofrajdy w kolarstwie górskim. Zwycięzcy: Katarzyna Burek, Kinga Maruszak, Monika Rusinek i Paulina Walkosz (wszystkie Kielce) wśród pań oraz Michał Zarzecki, Szymon Gałczyński, Piotr Tkaczuk, Jarosław Wsół, Waldemar Banasiński (wszyscy Kielce), Bartłomiej Kotela (Kraków), Paweł Pająkowski (Głogoczów), Mirosław i Maksymilian Bieniarz (Rabka) wśród panów. Kolejna runda odbędzie się 7 września.

ŻEGLARZE ZA PODIUM. Prowadzona przez Tomasza Krawczyka załoga jachtu "CK Kielce" zajęła czwarte miejsce w klasie T2 jachtów kabinowych na drugich w tym sezonie regatach z cyklu Grand Prix Warszawy. Zawody o puchar Scan Car rozegrano w Nieporęcie.

TURNIEJ DLA SKRZATÓW. Wszystkie dzieci urodzone w 1993 roku i młodsze mogą wziąć udział w czwartym Świętokrzyskim Turnieju Tenisa Stołowego "Skrzaty", który odbędzie się w niedzielę 15 czerwca o godz. 9. Organizatorem jest SP nr 15 przy ul. Leszczyńskiej w Kielcach. Zgłoszenia przyjmowane są do jutra w sekretariacie szkoły (tel. 368 06 16).

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Filip Szołowski (Akwedukt MAC Edukacja) - trzeci na międzynarodowych zawodach triatlonowych w Senecu (Słowacja) - został uznany za sportowca weekendu w sportowym plebiscycie Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". W kategorii drużyna weekendu wyróżniono Pogoń Staszów, która po wygranej 3:2 nad Unią Tarnów jest już bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania w III lidze. Miano imprezy weekendu przypadło "Cykolfrajdzie" - cieszącym się sporym zainteresowaniem, nie tylko kielczan, zmaganiom kolarzy górskich na Telegrafie.