Piłka nożna. III liga. Skalnik Gracze - Grunwald Ruda Śląska 1:2

Kolejnej jednobramkowej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Skalnika Gracze. To sprawia, że już raczej nie opuszczą ostatniego miejsca w tabeli trzeciej ligi
Wygrał bowiem niespodziewanie ich rywal w walce o piętnaste miejsce. Nysa Zgorzelec pokonała walczące o awans do drugiej ligi Zagłębie Sosnowiec na wyjeździe 2:0. Za tydzień dojdzie do bezpośredniego spotkania dwóch najsłabszych drużyn w Zgorzelcu. Skalnik ma jednak cztery punkty straty do Nysy.

Mógłby ich mieć więcej, ale przegrał ze zdeterminowanym Grunwaldem Ruda Śląska. Zespół z Rudy Śląskiej jest poważnie zagrożony spadkiem do czwartej ligi i bardzo potrzebuje punktów. W Graczach przegrywał po ładnej bramce Aleksandra Matkowskiego w 57. minucie. Dziesięć minut później wyrównał jednak Adrian Przybyła, a zwycięską bramkę za chwilę zdobył obrońca Grzegorz Jurczyk.

- Szkoda tej porażki, bo byliśmy bliscy urwania punktów Grunwaldowi. Goście mieli niemal przez cały mecz lekką przewagę, ale wynikało to z naszej defensywnej taktyki. W ostatnich piętnastu minutach przycisnęliśmy, ale nie udało się nam wyrównać - zaznaczał prezes Skalnika Andrzej Miśta.

Skalnik Gracze - Grunwald Ruda Śląska 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 A. Matkowski (57.), 1:1 Przybyła (67.), 1:2 Jurczyk (70.)

Żółte kartki: Krzywy, Żarów, Maciejewski (Skalnik) oraz Jurczyk, Karcz (Grunwald)

Skalnik: Sokołowski - Krzywy, P. Matkowski, Żarów, Z. Bąk, Majewski (50. Micun), Krasoń (83. Jędra), Jankowski (30. Burzyński), A. Matkowski, Wolański (46. Szczepańczyk), Maciejewski.

Grunwald: Janosz - Stemplewski, Jurczyk, Szpoton, A. Duda, F. Duda, Karcz, Dragan, Kasprzyk (73. Wyrzykowski), Gielza (90. Świętek), Szczygieł (65. Łuszczek).