Finał turnieju "Zpodwórka na stadion"

Piłka nożna. Dziewczęta z powiatu lubartowskiego i chłopcy z Chełma zwyciężyli w województwie lubelskim w turnieju piłkarskim "Z podwórka na stadion"

Wojewódzki finał został rozegrany w niedzielę Krasnymstawie. Poprzedziły go eliminacje w szkołach, gminach i powiatach. Regułą turnieju "Z podwórka na stadion" jest, że o mistrzostwo województw walczą ze sobą właśnie reprezentacje powiatów. Tegoroczne zawody były już trzecią edycją tej imprezy. Startowały w niej piłkarze i piłkarki z roznika 1993.

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjny okazał się zespół reprezentujący powiat lubartowski. W rozgrywanym systemem każdy z każdym turnieju finałowym pokonał zdecydowanie wszystkie rywalki. W zwycięskiej drużynie grały: Julita Rybak, Dominika Górska, Natalia Warsz, Natalia Nogal, Weronika Wierzbicka, Karolina Szymankiewicz, Patrycja Różyk, Ewelina Jeleń, Sandra Sztorc, Zuzanna Wierzbicka i Agata Górska. Opiekunami zespołu byli Wojciech Borek i Anna Wierzbicka. Njawięcej bramek w turnieju - 4 - zdobyła Natalia Warsz, za najlepszą zawodniczkę została uznana Magdalena Piątek (powiat opolski), a najlepszą bramkarkę Julita Rybak ze zwycięskiego zepołu.

Rywalizację chłopców wygrał zespół Chełma, który w ścisłym finale pokonał powiat Krasnystaw 5:2. Skład zwycięzców: Adrian Bartnicki, Karol Koniczuk, Adrian Siatka, Paweł Jabkowski, Sebastian Dąbrowski, Łukasz Kucharczyk, Daniel Ktos, Tomasz Pogorzelec, Rafał Kasprzak i Mikołaj Biały. Zespół prowadził Anatol Obuch. Królem strzelców został Sebastian Sąbrowski (10 bramek), najlepszym zawodnikiem Łukasz Kucharczyk (obaj reprezentujący Chełm), najlepszym bramkarzem był Michał Manachiewicz (powiat Krasnystaw).

Nagrodą dla najlepszych uczestników turnieju - 24 chłopców i 16 dziewcząt - będzie udział podczas najbliższcych wakacji w dziesięciodniowym obozie sportowym finansowanym przez PZPN i MENiS.