Sukcesy młodych tenisistów Startu-Wisły

Filip Lewicki wygrał turniej skrzatów w Nowym Sączu, a Hanna Kapustka rywalizację młodziczek w Bytomiu. Ilmar Nobik był drugi w kategorii juniorów w Sopocie

Lewicki - aktualnie nr 1 w Polsce w rankingu Polskiego Związku Tenisowego w kategorii do 12 lat - wygrał ogólnopolski turniej skrzatów na kortach STT Nowy Sącz. Torunianin dominował w imprezie bardzo wyraźnie: nie oddał rywalom ani jednego seta i przegrał jedynie 18 gemów w pięciu meczach. Pokonał kolejno: Jakuba Migasa (Olsza Kraków) 6:0, 6:1, Jarosława Pasonia (STT) 6:3, 6:4, w ćwierćfinale Mateusza Madejczyka (MKT Stalowa Wola) 6:2, 6:2, w półfinale Łukasza Starmacha (Olsza) 6:1, 6:1, a w decydującym pojedynku rozgromił Damiana Bartosiaka (Górnik Bytom) 6:2, 6:2.

Jego dwa lata starsza koleżanka klubowa, Kapustka zwyciężyła w turnieju w kategorii młodziczek na kortach Górnika Bytom. Tenisistka Startu-Wisły także wygrała wszystkie sety. W 1. rundzie miała wolny los, w 2. pokonała Oliwię Pawlak (Mostostal Zabrze) 6:4, 6:4. W ćwierćfinale Kapustka okazała się lepsza od Anny Jęczmionki (PKT Pobiedziska) 6:2, 6:0, w półfinale od Agnieszki Śrutwy (KKT Wrocław) 6:0, 6:2. W finale oddała Maksymilianie Wandel z Radości Warszawa zaledwie dwa gemy (6:1, 6:1). Właśnie z finałową rywalką torunianka zagrała w turnieju deblowym, pokonując w finale Kamilę Tyrkalską (Grzegórzecki Kraków) i Paulę Siwoń (Tęcza Kielce) 6:3, 6:3.

Na kortach Lechii Gdańsk odbywał się w tym czasie turniej juniorów (do 18 lat). Wśród chłopców dopiero w finale przegrał torunianin Ilmar Nobik - z Przemysławem Stęcem 2:6, 5:7. Wcześniej reprezentant Startu-Wisły pokonał kolejno Kacpra Owsiana 4:6, 7:6, 7:5, Tomasza Rączyńskiego (obaj AZS Poznań) 6:0, 6:0, Mateusza Skorka 6:1, 6:3 i Zygmunta Kraińskiego (obaj SKT Sopot) 7:6, 6:2. Wśród dziewcząt Alina Orcholska w 1. rundzie wygrała z Gabrielą Furdyną (Polonia Bydgoszcz) 6:0, 6:1, ale w drugiej nie sprostała Karolinie Filipiak (AZS P.) 5:7, 4:6.