Piłka nożna: ekstraklasa kobiet

Z dwóch wielkopolskich zespołów w I lidze tylko Medyk Konin zdobył punkty w tej kolejce spotkań. Atena-Opel Niedbała Poznań uległa Czarnym Sosnowiec.

Drużyna Czarnych Sosnowiec miała kłopot z dojazdem na mecz do Poznania. W Jarocinie na przejściu dla pieszych kierowca potrącił kobietę z dzieckiem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, ale autokar musiał zostać w Jarocinie do policyjnej ekspertyzy. Sosnowiczanki szybko znalazły zastępczy pojazd i dojechały do Poznania z niewielkim opóźnieniem.

Poznanianki prowadziły od 12. min meczu 1:0 po strzale Joanny Moczulewskiej. Od 30. min poznanianki grały jednak w osłabieniu, gdyż sędzia za brutalny faul pokazał drugą żółtą kartkę Justynie Zawiszak. - Dopóki graliśmy w pełnym składzie, mogliśmy z powodzeniem strzelić jeszcze dwie bramki - komentował trener Ateny Jan Stępczak. Na początku drugiej połowy meczu sosnowiczanki zdobyły dwa gole. Piłkarki Ateny odpowiedziały tylko jednym trafieniem i mecz przegrały.

Atena-Opel Niedbała - Czarni Sosnowiec 2:3 (1:1)

Bramki dla Ateny: 1:0 Joanna Moczulewska (12. min), 2:3 Ewelina Toporek (82.)

- Mieliśmy ogromną przewagę, ale przeżyliśmy trochę nerwów - powiedział po meczu z Zamłyniem Radom trener Medyka Konin Roman Jaszczak. Szkoleniowiec wspomniał sytuację, kiedy w drugiej połowie przy stanie 2:0 dla koninianek rywalki strzeliły gola. Zupełnie nie atakowana bramkarka Medyka wybiła piłkę pod nogi przeciwniczki, a ta wykorzystała "prezent" i zdobyła kontaktowego gola. - Przeciwnik był jednak o klasę słabszy, co potwierdziły ostatnie minuty spotkania - podsumował trener Jaszczak.

Medyk Konin - Zamłynie Radom 6:1 (2:0)

Bramki dla Medyka: 1:0 Paulina Rytwińska (15. min), 2:0 Agata Mańczyńska (25.), 3:1 Mańczyńska (71.), 4:1 Paulina Rytwińska (82.), 5:1 i 6:1 Natalia Ryżewicz (86. i 89.)

Pozostałe wyniki: AZS Wrocław - Stilon Gorzów 12:1, Zryw Książki - Checz Gdynia 1:3. Pauzował: TKP Toruń.