Pogoń Staszów - Cracovia (2:1)

Piłkarze Pogoń Staszów nie pozwolili Cracovii już na cztery kolejki przed końcem rozgrywek świętować awansu do II ligi. Przy komplecie widzów pokonali "Pasy" 2:1 (2:1).
Zespół lidera III ligi przywitano w Staszowie występem orkiestry dętej. "Koncertowo" zaczęli tez grać gospodarze, którzy po czterech minutach objęli prowadzenie. Krzysztof Wołczek zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Łukasz Paluch odbił piłkę przed siebie, ale Wołczyk zdążył dobić do siatki.

Krakowianie od razu ruszyli do odrabiania strat. W 19 minucie Łukasz Skrzyński trafił z rzutu wolnego w słupek, a dobitkę Wojciecha Ankowskiego obronił Robert Stanek. Dziewięć minut później podanie Pawła Nowaka na bramkę strzałem głową zamienił Piotr Bania. Nie było dane gościom długo cieszyć się z prowadzenia. 120 sekund później Pogoń znów wygrywała. Składną kontrę wykończył Rafał Wójcik. Szanse gości na korzystnym wynik zmniejszyła jeszcze czerwoną kartka jaką za dyskusje z arbitrem już w 35. minucie ujrzał Nowak.

Nie popisali się w przerwie kibice przyjezdnych. Na stadionie przy ul. Koszarowej musiała interweniować policja, a jeden z "szalikowców" Cracovii został odwieziony do szpitala.

W drugiej odsłonie Pogoń największe zagrożenie stwarzała po kontratakach. Kilkakrotnie z dużych opresji ratował przyjezdnych bardzo dobrze broniący Paluch m.in. wygrał pojedynki sam na sam z Markiem Adamczykiem, Rafałem Wójcikiem i Norbertem Stachyrą. - Stworzyliśmy więcej dogodnych sytuacji. Mecz ustawiła szybko zdobyta bramka. Przy lepszej skuteczności w drugiej połowe mogliśmy wygrać wyżej - powiedział Krzysztof Łętocha.

Po meczu działacze Cracovii zażądali badania sędziego alkomatem, który nie wykazał by arbiter był pod wpływem alkoholu.

W niedzielę o godz. 17 Pogoń zagra z Niedźwiedziem.