PIŁKA NOŻNA. W najbardziej zaciętym meczu czwartej kolejki I ligi Cukierki Odra, po dramatycznym meczu, uległy Bać-Polowi 2:3.

Nadal gromi swoich rywali lider I ligi, zespół LU Polska. Wicelider - Restol w spotkaniu z SZiK oddał punkty walkowerem. Po trzech porażkach pierwsze zwycięstwo bieżącej edycji odniósł Stachu Sędziszów Młp., który pokonał Farciarzy 2:0. Drużynie Farciarzy nie pomogło nawet wzmocnienie żużlowcem rzeszowskiego Jasolu - Maciejem Kuciapą.

Liderem grupy A II ligi jest ekipa Byle co, która w czwartej kolejce minimalnie pokonała Jedynkę. Nie udał się debiut nowego zespołu w tej klasie rozgrywkowej. Partacze ulegli Warcie S.A. 0:2. Nadal bez zwycięstwa pozostają Abi Team (walkower w spotkaniu z Koledzy Team z powodu gry nieuprawnionego zawodnika, na boisku Abi Team wygrało 3:2.) i BOŚ Bank, który w ostatnim meczu nie sprostał Jeleniom, przegrywając 1:5.

W spotkaniu na szczycie II ligi B lepszym okazał się Hurt-Papier, który pokonał Resconfex 5:3. W drugim meczu tej grupy Radio Taxi 919 uległo Junkerowi 0:1.

Wyniki IV kolejki I ligi:

RESTOL BRATKOWICE - SZIK TYCZYN 0:3 vo

CUKIERKI ODRA RZESZÓW - BAĆ-POL RZESZÓW 2:3 (1:1): T. Czech, Lis - Bekierski 2, Jabłoński. Cukierki Odra: Magoń - Góra, Pawełek, T. Czech, W. Czech Ż, Lis, Kubik, Dudek, Ślęczka, Sobolewski. Bać-Pol: Micał - Bekierski, Materna, Grabowski, Jabłoński, Rak, Kucińaki, Rykała, Pielach.

W pojedynku o sześć punktów lepszy niespodziewanie okazał się Bać-Pol. W 16. minucie Bekierski uzyskał prowadzenie dla swojej drużyny. Riposta przeciwników była natychmiastowa i po 100 sekundach do remisu doprowadził Tomasz Czech. W 30. minucie ponownie Bekierski wyprowadził Bać Pol na prowadzenie finalizując zespołową akcję. Po chwili kolejną bramkę strzelił Jabłoński. W końcówce Cukierki Odra rzuciły się do szaleńczych ataków czego efektem była bramka Norberta Lisa.

LU POLSKA RZESZÓW - RESGRAPH RZESZÓW 8:0 (2:0): Korab 3, Bochnak 2, Mocha 2, Kunicki. LU Polska: Tłuczek CZ - Kaproń - Urbański, Mocha, Korab, Kunicki, Bochnak. Resgraph: Soboń - Mitka - Lach, A. Szeliga, Borowiec Ż, Mołdoch, S. Szeliga, Liwocz.

Tym razem piłkarze LU Polska rozgromili Rasgraph 8:0. Lider zaczął od mocnego uderzenia i już po trzech minutach po bramkach Koraba i Bochanaka prowadził 2:0. W drugiej połowie gracze LU Polska niepodzielnie panowali na boisku aplikując rywalom sześć bramek.

STACHU SĘDZISZÓW MŁP. - FARCIARZE RZESZÓW 2:0 (1:0): Chłopek 2. Stachu: Machowski - Siwiec, Cesarz, J. Bielak, S. Bielak, Chłopek. Farciarze: Popek - S. Drobot, M. Drobot, Pluta, Wołowiec, Kloc, Kuciapa, Szczepański.

Sędziszowianie objęli prowadzenie po strzale Chłopka w 15. minucie. W zespole Farciarzy widoczny był brak zgrania. Jego zawodnicy nie do końca rozumieli się na boisku, stąd liczne straty i niecelne podania. Drugą bramkę dla Stacha ponownie strzelił Chłopek (29. minuta). Sędziszowianie po tym zwycięstwie przynajmniej na jakiś czas odbili się od dna tabeli.

1. LU Polska 4 12 33-4

Wyniki IV kolejki II ligi A

KOLEDZY TEAM RZESZÓW - ABI TEAM RZESZÓW 3:0 vo

BYLE CO RZESZÓW - JEDYNKA RZESZÓW 1:0 (1:0): Branas. Byle co: Pokrywka - Pietraszek, Czyż, Grzebyk, Kluz, Mac, Branas, Gacek Ż. Jedynka: Grzebyk - Bieda, Krochmal, Dejnaka, Piorun, Nizioł, Pasterz.

Bardzo zacięte spotkanie, w którym padła tylko jedna bramka. W 12. minucie zespołową akcję na bramkę zamienił Branas. Po tym golu Jedynka uzyskała optyczną przewagę, ale fantastycznie w tym dniu w bramce Byle co bronił Łukasza Pokrywka.

WARTA S.A. RZESZÓW - PARTACZE RZESZÓW 2:0 (1:0): A. Pieróg, Mazur. Warta S.A.: Sawicki - Marcisz, A. Pieróg, W. Pieróg, Mazur, Lisak, Chrzęszczyk. Partacze: Bojda - Urbański, Karkut, Sztynder, Cioch, Żuczek.

Warta odniosła pierwsze zwycięstwo z debiutującą w ALP drużyną Partaczy.

JELENIE RZESZÓW - BOŚ BANK RZESZÓW 5:1 (2:0): Grzesik 2, Jodko 2, Pokusa - samobójcza. Jelenie: Kowalski - Purpura, Sakra Ż, Szajna, Pokusa, Grzesik, Jodko. BOŚ Bank: Fajger - Wacławek, Dłużyński, Szara, Nowak, Frańczak, Pelczar, Łoza.

Zespół Jeleni odniósł zasłużone zwycięstwo.

Wyniki IV kolejki II ligi B

RADIO TAXI 919 RZESZÓW - JUNKER RZESZÓW 0:1 (0:1): Kloc. Radio Taxi 919: Mikulec - W. Dryja, B. Dryja, P. Zaborowski, Maternowski, M. Zaborowski, Stępień, Ślęczka. Junker: Szyszka - Brud, Bukała, Styś, Masełek, Kloc, Szymański.

Kolejne bardzo zacięte spotkanie, którego losy ważyły się do końcowych minut. Mecz toczony był na bardzo ciężkim, mokrym boisku. Lepiej do tych warunków dostosował się zespół Junkera, który przez cały mecz miał optymalną przewagę. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 6. minucie Kloc.

HURT-PAPIER RZESZÓW - RESCONFEX RZESZÓW 5:3 (2:2): Wybraniec 3, Bańczyk, A. Kucharzyk - Kiełbasa 2, Sumara. Hurt-Papier: Pasławski - Ł. Kucharzyk, M. Kucharzyk, A. Kucharzyk, Bańczyk, Jaworski, Kaczor, Wybraniec, Nycz. Resconfex: Jajko Ż - Pietruszka, S. Kruk, Lewko, Bednarz, Kiełbasa, Sumara, D. Kruk, Róg.

W bardzo ciekawym pojedynku Hurt Papier zasłużenie pokonał rywala.

Klasyfikacja strzelców pod patronatem "Gazety Wyborczej"

15- Krzysztof Korab (LU Polska), Rafał Sala (Restol)

7- Piotr Kiełbasa (Resconfex)

6 - Grzegorz Branas (Byle co), Wojciech Kunicki (LU Polska)

Klasyfikacja bramkarzy pod patronatem "Gazety Wyborczej"